Tukaj je primer nekoga, ki je študentsko delo nekoliko drugače vzel zelo dobesedno.
Gre za mladega ameriškega študenta, ki na univerzi UCLA študira matematiko. Očitno pa je precej resno vzel izjavo Hunterja S. Thompsona, ki je v šestdesetih pisal o Američanih, ki so nekaj adrenalina iskali sredi revolucij po svetu - v španski državljanski vojni ali pa ob padcu berlinskega zidu. 'Noben spomin se ne more primerjati s tem, da si bil v odločilnem zgodovinskem trenutku na pravem mestu.'
No, Chris Jeon je to razumel tako, da je kupil letalsko karto do Kaira in od tam odpotoval v Libijo, kjer trenutno z oblasti odstavljajo Moamerja Gadafija. 'Zdelo se mi je kul, da bi se za zadnje počitniško delo pridružil upornikom,' je študent povedal novinarjem. 'To je najbrž ena od zadnjih pravih revolucij.'
Manj navdušeni so bili njegovi novi delodajalci, ki so bili sprva menda šokirani nad mladostnikom azijsko-ameriških korenin, ki ne zna niti besede arabsko, se ne spozna na orožje in se hoče boriti.
A so mu v roke vseeno dali AK-47, preimenovali so ga in mu nadeli ime Ahmed El Maghrabi Saidi Barga, sestavljeno iz imen lokalnih plemen in regij.
Študent zase pravi, da je iskalec avantur, ki se želi naučiti čim več v realnem svetu, da bi kasneje v življenju lahko zares uspel. Vmes je bil sicer že odpuščen in zdaj na druge načine zbira denar za povratno letalsko karto.
Si je pa zagotovo nabral nekaj medijske prepoznavnosti, čeprav je prosil novinarje, naj njegovega imena ne izdajo, ker ne želi, da starši izvedo, za kakšno počitniško delo gre v resnici. Zdaj vsekakor vedo, poleg tega pa v Libiji trenutno ne ponujajo prav veliko služb, ki niso tako ali drugače povezane z revolucijo.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV