Cekin.si
image (28)

Kariera

Poslal 600 prošenj za delo, nato se iz obupa odločil za šokantno potezo!

Ž.K.
22. 04. 2013 11.54
24

Za dobro službo se je včasih treba malce bolj potruditi in tako pokazati, da si delo želimo bolj kot drugi. Poglejte nekaj ekstremnih, a učinkovitih primerov.

Josh Butler je leta 2011, pri svojih 18 letih, napisal že več kot 600 prošenj za delo in niti ena ni obrodila sadov. Ker je imel vsega dovolj, se je odločil, da se bo prodal preko licitacije na spletnem portalu eBay. Letno plačo 16.000 funtov (18.700 evrov) je postavil kot izklicno ceno. Rezultat: tri resne ponudbe za delo.

Chris Putnam si je s kančkom predrznosti in iznajdljivosti zagotovil službo pri Facebooku. Ko je Facebook bil še na začetku svoje veličastne poti in deloval še kot omrežje, ki je povezovalo univerze, je Chris, da bi dokazal, kako ranljivo je družbeno omrežje, na tisoče profilov spremenil, tako da so bili videti, kot bi prišli na MySpace. Ko so odgovorni pri Facebooku videli, kaj je storil, so mu takoj ponudili službo.

Liz Hickok je ena izmed tistih, ki meni, da mora biti božič kičasto okrašen. Da morajo biti hiše osvetljene, da lahko Božiček najde pot. Ko je ostala brez dela, je z novoletnimi lučkami na pročelje hiše napisala: 'Moja želja HR služba. Liz Hanckok LinkedIn.' Očitno je napis ustvaril želeni elekt, saj so na njen naslov prišle številne ponudbe za delo.

Alec je ambiciozen možak. Sicer je službo že imel, a se je odločil napredovati. Delal je kot tekstopisec v srednjeveliki oglaševalski agenciji, a želel si je korak naprej. V mislih je imel sodelovanje s petimi ljudmi, ki so v njegovem poslu veljali za najboljše oziroma jih je sam najbolj cenil. Računal je na to, da kot vsi običajni ljudje tudi najboljši kreativni direktorji v Google vpišejo svoje ime. Zato je zakupil sponozorirane povezave, ki so se pojavile vsakič, ko je bilo v iskalnik vpisano katero od imen. Njegova predvidevanja so se uresničila in kar štirje so ga povabili na razgovor, dva sta mu ponudila službo. Za posamezno povezavo je plačal 15 centov, skupen strošek iskanja nove službe pa je bil 6 dolarjev.
 

Jan Kolbe je leta 2009 mesece in mesece brez uspeha naokrog pošiljal svoj življenjepis. Nato se je odločil, da bo izkoristil moč družbenih omrežij na kar se da preprost način. Na Twitterju je objavil, da prva oseba, ki mu pomaga dobiti službo, prejme v dar digitalno kamero. Jan službo ima, ali je kdo v resnici dobil kamero, pa ostaja skrivnost.

 

 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (24)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 861