Cekin.si
Sodni spisi

Kariera

Bieber na račun človekovih pravic zaprosil za brezplačno pravno pomoč!

N.Š.G.
07. 04. 2011 10.58
0

Morilec ubil hladnokrvno ubil policista, sedaj pa je dobil brezplačno pravno pomoč, s katero si bo izboril človekove pravice.

Sodni spisi
Sodni spisiFOTO: POP TV
Bivši marinec David Bieber (45) je leta 2003 hladnokrvno umoril policista Iana Broadhursta. Sicer pa Bieberja bremenita tudi dva pobega iz zapora, v Britaniji pa je poznan kot en najbolj nevarnih zapornikov.

Vendar pa se je Bieber obrnil na pravno pomoč, ker naj bi mu bile kršene osnovne človekove pravice. Zaradi nevarnosti, ki jo kot zapornik predstavlja Bieber je kategoriziran kot zapornik A, kar pomeni, da je njegovo gibanje omejeno na strogo varovan zapor Frankland. Omejeno gibanje pa naj bi po Bieberjevem bilo kršenje osnovnih človekovih pravic.

Družina ubitega policista je glasno nasprotovala odločitvi države, da morilec prejme pravno pomoč v vrednosti 14 tisoč evrov.
Mati pokojnega policista je dejala: ' Zelo sem razočarana. Počutim se ogoljufano in prevarano, prav tako čuti vsa moja družina. Bieber je dobro vedel kaj počne. Njegova dejanja si zaslužijo posledice in mislim, da ne bi smel imeti nobenih pravic. Če si bo izboril svoje, bo naša družina izjemno razočarana' je še dodala.

Na dan boksarskega prvenstva leta 2003 je 34 letni Broadhurst na cesti ustavil Bieberja, zaradi suma, da je vozilo ukradeno. Bieber je povlekel pištolo in ga najprej ustrelili v prsa, ko pa je obležal na tleh, ga je še enkrat od blizu ustrelil v glavo.

Bieber je sicer bivši bodybuilder, ki je bil zasvojen z steroidi, poleg tega je prekupčeval z drogami. V Ameriki so ga iskali zaradi zarote pri umoru in zato je pobegnil v Britanijo.

Kaj torej kruti morilec želi? Več dostopa do določenih zaporniških prostorov, kot je telovadnica. Poleg tega želi, da ga izpustijo iz strogo varovanega oddelka zapora. Oddelek na katerem je trenutno zaprt ima strogo omejeno gibanje in je namenjen le najbolj nevarnim kriminalcem.

Bieber zahteva, da mu omogočijo torej več prostega gibanja. Na sodišču se bo zagovarjal, kot da ni razloga za strog oddelek, sodni proces pa naj bi davkoplačevalce stal preko 600 tisoč evrov.

Včasih se zdi, da imajo zaporniki kar več pravic, kot ostali državljani. Kriminalci, ki kazen prestajajo v zaporu Leyhill so pred kratkim dobili čudovit bazen ter nove biljardne mize.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 861