Potem ko je ugotovil – še enkrat več –, da imajo lepi ljudje več uspeha v ljubezni, poslu, celo posojilo dobijo prej, je zaključil, da bi v vrsto diskriminacij, ki jih že poznamo, morali dodati še tisto na podlagi lepote.
Vse skupaj je opisal v knjigi z naslovom Beauty Pays: Why Attractive People Are More Succesful, tukaj pa je nekaj poudarkov njegovih ugotovitev.
1. Ne glede na raso ali leta, najbolj privlačni so tisti s simetričnimi potezami.
2. Tako ljudje na ulici kot delodajalci imajo, ko gre za ocenjevanje lepote in privlačnosti osebe na drugi strani, navadno naslednjo lestvico:
5 – osupljivo lep/-a
4 – čeden/-a
3 – povprečnega videza glede na spol in leta
2 – neopazen/-a
1 – podpovprečnega videza
3. Boljši videz, boljša plača. 'Osupljivo lepe' ženske zaslužijo osem odstotkov več kot tiste povprečnega videza, tiste povprečnega videza pa štiri odstotke več kot kolegice podpovprečnega videza. Najbolj privlačni moški zaslužijo štiri odstotke več kot njihovi povprečni kolegi, najmanj privlačni pa kar 13 odstotkov več kot tisti povprečnega videza.
4. Najmanj privlačne ženske se pogosteje odločijo, da v primeru, da lahko preživijo drugače, ne bodo iskale zaposlitve. Hammermesh to pojasnjuje s tem, da te ženske težje najdejo zaposlitev in so slabše plačane.
5. Tudi službe, kjer vas nihče ne vidi in bi lahko imeli tudi 'vrečko na glavi, na sebi pa vrečo za krompir', niso nič lažje za manj privlačne. Tudi tam najlepši ljudje zaslužijo šest odstotkov več od vseh ostalih.
6. Najmanj privlačni po mnenju mnogih in celo po statistiki večkrat zagrešijo rop, krajo ali telesni napad.
7. Še malo o plačah. V primeru privlačnih moških imajo ti že v začetku boljše izhodišče za pogajanja z delodajalcem in dobijo višjo začetno plačo. Pri ženskah lepota na začetno plačo ne vpliva toliko kot na hitrost napredovanja in s tem vse boljšimi možnostmi zaslužka.
8. Lepim ljudem bančni uslužbenci hitreje odobrijo posojilo. In menda si pogosto izpogajajo precej nižje obresti.
9. Lepi ljudje so v raziskavi pogosteje poročali o tem, da so zadovoljni z življenjem. O tem je prepričanih 55 odstotkov lepih.
10. Še najmanj težav z napredovanjem imajo menda manj privlačni v Franciji, še ugotavlja avtor knjige Lepota se splača.
Komentarji (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV