Terry Richardson, fotograf. O njegovem delu in legendi dovolj govorijo sami zase njegovi izdelki, kot je denimo visoko zaželeni Pirellijev koledar 2010, ki ga v izjemno omejeni nakladi vsako leto izda to italijansko podjetje, ki ga najbolj poznamo po proizvodnji kakovostnih pnevmatik. Poznavalci pravijo, da se vse, pred kar se postavi Terry s svojim fotoaparatom, spremeni v visoko dobičkonosno naložbo. Del Terryjevega uspeha je prav gotovo skrivnost prepričevanja, saj mu čudežno uspeva, da se pred njim bolj ali manj razgalijo sicer do vratu zaprte zvezde šovbiznisa.
Jonathan Cutler, varilec piva. Alfa in omega svetovno znane picerije in pivnice Piece iz Chicaga. Drži se ga urbana legenda, da že z enim samim požirkom piva zazna, kako dobra bo pijača, ki bo pricurljala iz velikanskih kotlov, globoko v kleteh pod pivovarno. Svoje recepture ljubosumno čuva, pravi, da niso zapisane nikjer drugje kot v njegovi glavi in da bodo z njegovo smrtjo za vedno izgubljene. Moški mu zavidajo, da pije ves čas, zastonj, pa še dobro plačan je za to.
Quentin Jerome Tarantino, ameriški režiser, producent in pisec, občasno igralec. Osebno je "odgovoren" za kultne uspešnice, nagrajene z oskarjem, kot so Pulp Fiction (Šund), Kill Bill (Ubila bom Billa) ter Inglourious Basterds (Neslavne barabe). Svojo kariero je začel kot blagajnik v lokalni izposojevalnici videokaset in prav kmalu spoznal, da če hoče gledati dober film, si ga enostavno mora narediti. Ne oziraje se na sprva zelo nenaklonjene kritike je prodrl v sam vrh in tam tudi ostal. Ne glede na to, ali ga ljubite ali sovražite, od tega živi in to prav dobro. Kar se tiče njegovega igralskega udejstvovanja – igra le v svojih filmih in v nekaj svetlih izjemah kot usluga režiserjem, ki so mu blizu, pa še to le stranske vloge.
Derek Spors, sladoledni znanstvenik. Svetovno znan proizvajalec sladoleda Ben & Jerry se mora za svoj uspeh najbolj zahvaliti gospodu Sporsu, katerega prefinjen jezik in ideje ter pogum poizkusiti čarajo vedno nove in nove okuse. Med opis njegovih del in nalog spada tudi anonimno obiskovanje restavracij po vsem svetu, kjer si zraven kosila obvezno privošči sladoled. Ali iz domačega podjetja ali pa domače sladoledne kreacije. Nekako mu uspeva, da njegov sladoled najdemo v kar 67 odstotkih vseh ameriških domovov. Tisti, ki ga poznajo, pravijo, da bolj malo govori, kar radi verjamemo, saj so njegova usta najbrž ves čas nekoliko zamrznjena.
Bill Graham, organizator koncertov. Samo nekaj služb je, ki prinašajo vse prednosti rock zvezde, kot so slava in bogastvo, a brez očitnih pomanjkljivosti, kot so stres, droge, spolne bolezni in strah, da boste zvezda enodnevnica. To je služba organizatorja koncertov. Preprosto vzameš le najboljše in jih pelješ tja, kjer se jih še niso naveličali. Največji med velikimi je Bill Graham, zanj pravijo, da bi prodal tudi največje smetje, saj njegovo ime samo zagotavlja crème de la crème. Pa če to je ali pa ni.
Jeremy Clarkson, avtomobilistični novinar. Zanj je vsak dan kot petek popoldan, ko moški najdemo čas za svoje hobije. V pisarni lahko nosi tudi najbolj raztrgane kavbojke, saj je njegova pisarna v letališkem hangarju, ki ga ne potrebujejo več. Ko predstavijo nov športni dirkalnik, mogoče celo formulo 1 ali novo motorno kolo katerega izmed japonskih proizvajalcev, ga najprej na vrat na nos peljejo pokazat Jeremyju, da se z njim pelje naokoli. Pri tem ne varčuje ne z gorivom in ne z zavorami, vozi do konca svojih zmožnosti in natančno tako, kot so si zamislili proizvalalci. Na polno! Velja, da je njegova beseda oziroma kritika odločilna, kako bo nov produkt sprejel ameriški in britanski trg. Pove in napiše, kar misli, in nihče, še tako velike gore denarja, ga ne morejo prepričati drugače. Najbrž je zato prišel tako daleč, prav gotovo pa tudi njegova plača ni tako zelo slaba glede na to, da je najbolj cenjen avtomobilistični novinar na svetu!
Eran Egozy & Alex Rigopulos, preizkuševalca računalniških igric. Igrata se, ker sta zato plačana in plačana sta zato, da se igrata. Na razpolago imata najnovejšo strojno opremo in za svojega delodajalca Electronic Arts preizkušata nove in nove umotvore, ki prihajajo iz računalniških laboratorijev. Najbolj veseli so, ko jima uspe kaj nepovratno razsuti, kajti velja, da kar ne uspeta uničiti Eran in Alex, velja za praktično neuničljivo. Igrati se ves ljubi dan in biti za to dobro plačan – sanjska služba!
Frank Miller, umetnik. Norost? Kaos? To je to, sanjska služba. Videl je vse možno, od Batmana do dogodivščin Sin City, saj stoji za vsem, od ideje do izrisa, prodaje in franšize. Za njegove izdelke se tepejo najbolj slavni filmski studii, kot so 20th Century Fox, New Line Cinema ali MGM. Miller sam zase skromno pravi: "Rad rišem vroče piške, dobre avtomobile in kul fante – to je vse!" Recept za uspeh je torej preprost: Narišite kaj takega, naj se Miller spodaj podpiše, pa bodo cekini kar sami na kup leteli ...
R. Lee Ermey, narednik za vse primere. No, predstavljajte si prej omenjenega Jeremyja Clarksona, razen, da R. Lee s sabo nosi veliiike puške! Poklicno pot je začel kot inštruktor marincev, a je kariero prav kmalu obesil na klin in nadaljeval s podobnim, le na filmskem platnu. In res je obvladal, v filmskih vlogah je bil ter ostal nepozaben. Zdaj, ko se je nekoliko postaral in umiril, pa za svetovne produkcijske hiše dokumentarnih programov analizira in raziskuje vse mogoče vrste orožja, od tistih prvinskih pa do najmodernejših vojaških pogruntavščin. Velike puške, velik glas in – ne nazadnje – velika jajca, da iz tovrstnih avanturic odnese živo in zdravo telo. Legenda, ki (še) živi!
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV