John Flexman je imel idealno službo. V podjetju BG Group, ki se ukvarja z iskanjem nafte je skrbel za iskanje novih kadrov. Letna plača: 80.000 evrov. Kot vsak, ki sledi trendom na področju kadrovanja, si je omislil tudi lasten profil na družabnem omrežju Linkedin. Ob tem je tudi obkljukal okence, ki označuje, da ga zanimajo nove karierne možnosti.
Ko so to ugotovili njegovi delodajalci, jih je to tako razjezilo, da so ga klicali kar med njegovim dopustom v Ameriki. Ko se je vrnil, so mu ukazali, da mora s strani umakniti svoj življenjepis, zagovarjati pa se je moral tudi pred disciplinsko komisijo. Tam se je zagovarjal, da je tudi 21 drugih uslužbencev podjetja na strani Linkedin označilo, da jih zanimajo druge karierne možnosti, a se nikomur ni bilo potrebno zagovarjati. Razlog vidi John v tem, da je v svojem življenjepisu opisal, kakšna je bila njegova vloga pri odpuščanju delavcev v podjetju.
Kljub temu, so mu čez nekaj dni vročili seznam kršitev pravil podjetja in mu razložili, da ga lahko odpustijo. Podjetje BG Group je v obvestilu za javnost zapisalo, da je g. Flexman prekršil novo pravilo podjetja, ki zaposlenim prepoveduje na strani Linkedin označiti, da jih zanimajo tudi druge karierne možnosti.
John je podjetje po tem zapustil našel novo zaposlitev in svojo pravico išče na sodišču. Če mu uspe, se mu obeta več sto tisoč evrov vredna odškodnina.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV