Raziskavo so izvedli pri YouGov in ugotovili, da te manjkajoče ure delodajalce stanejo okoli 465 milijonov evrov. Povprečno naj bi Evropejci za pojasnjevanje podrobnosti z dopusta sodelavcem porabili približno 22 minut. Najbolj zgovorni na to temo so Irci, ki porabijo 26 minut, s 25 minutami sledijo Nemci.
Obstaja pa seveda tudi še neka druga resnica, na katero pa opozarja nemški raziskovalec Jörg Burtscheidt. Nemški delavci na leto skupaj za delodajalce opravijo 460 milijonov nadur med dopustom in prostim časom.
Misija: Kako doseči, da bodo sodelavci zeleni od zavisti?
Zanimivo je, da zgodbe o dopustih pomembno vplivajo na delovno klimo v podjetju in na odnose med zaposlenimi. Imeti dobro dopustniško zgodbico, naj bi pomenilo višjo pozicijo v očeh sodelavcev.
Vsak deseti od vključenih v raziskavo je tako priznal, da pri pripovedovanju o dopustu močno pretirava, vsak četrti pa, da je dopustniške fotografije polepšal s programi za obdelavo fotografij, da bi bili na njih bolj privlačni kraji ali pa oni – v slednjem primeru gre predvsem za računalniško odstranjevanje maščobe.
Kdo pa sodelavcem najbolj laže o dopustu?
Najbolj naj bi resnico prikrojili Španci – 29 odstotkov, Nemci 22 odstotkov, Švedi 18 odstotkov, Britanci 17 odstotkov, Norvežani 17 odstotkov, Italijani 17 odstotkov, Danci 14 odstotkov in 13 odstotkov Francozov.
Večina naj bi sicer lagala o ceni potovanja – da je bilo dražje kot v resnici, večina zamolči neprijetne pripetljaje in majhne nerodnosti in se rada pohvali o novih zanimivih in celo vročih poznanstvih, čeprav jih mogoče sploh ni bilo.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV