Cekin.si
Rezultati drugega izbirnega postopka bodo znani do 23. septembra 2011.

Kariera

Kaj vam še preostane, če vam je odklenkalo na prvem in drugem vpisnem roku!

M.M.
30. 08. 2011 11.32
0

Študenti, ki se niso v prvem in drugem vpisnem roku uspeli vpisati na želeno fakulteto ostane še tretji rok in razmislek o izrednem študiju na smeri, ki si jo želijo študirati.

Študenti, ki niso uspeli v prvem in drugem prijavnem roku za vpis v dodiplomske študijske programe, ostane še tretji rok in premislek o izbiri izrednega študija. V drugem prijavnem roku za vpis v dodiplomske študijske programe so se lahko prijavili kandidati, ki niso oddali prve prijave oziroma s prvo prijavo niso bili nikamor sprejeti. Druge prijave za vpis v študijskem letu 2011/2012 so morali študenti pristojnim visokošolskim prijavno-informacijskim službam poslati najkasneje do ponedeljka 29. avgusta 2011 oziroma jih izpolniti elektronsko na spletnih straneh univerz.

Sklep o rezultatih drugega izbirnega postopka bodo bodoči študenti prejeli najkasneje do 23. septembra, vpis študentov, ki bodo sprejeti v drugem roku pa bo potekal med 26. in 30. septembrom. Študentom, ki ne bodo sprejeti niti v drugem prijavnem roku pa ostane še tretji prijavni rok, ki bo potekal med 1. in 5. oktobrom. Tretji vpisni rok je namenjen le kandidatom, ki so oddali prvo in drugo prijavo in se v izbirnem postopku niso uvrstili na študijski program katerega so izbrali. Vpis sprejetih v tretjem roku bo potekal do 10. oktobra.

Študenti, ki niso bili izbrani v drugem vpisnem roku pa morajo tudi razmisliti, če si lahko privoščijo plačilo študija katerega želijo obiskovati in v tretjem roku izbrati izredni študij. Nekateri študenti so se verjetno za izredni študij odločili že v drugem vpisnem roku, če so si želeli iti na študijski program, ki je med kandidati zelo priljubljen in se na maturi niso najbolje odrezali. V tretjem roku pa se bodo kandidati lahko odločili za študijske programe kjer bo še nekaj prostora oziroma oziroma izbrali izredni študij na fakulteti, ki jo želijo obiskovati, seveda, če tudi tu ne bodo kapacitete že v drugem roku zapolnjene.

Preverili smo, koliko bodo znašale šolnine na študijskih programih na slovenskih univerzah oziroma visokošolskih zavodih, kjer so v drugem roku razpisali prosta mesta tudi na izrednem študiju. Šolnine na posameznih fakultetah se po višini razlikujejo tudi glede na posamezne študijske programe. V naši preverbi smo zajeli najnižjo in najvišjo šolnino na določeni fakulteti. Bolj podrobne informacije o šolninah izrednih študijev lahko preverite na spletnih straneh posameznih fakultet.

Na Univerzi Ljubljana bo največ fakultet izvajalo izredni študij glede na ostale slovenske univerze. Eno izmed najdražjih šolnin ima Biotehniška fakulteta in sicer 11.480 evrov za študijski program mikrobiologije, sicer pa se šolnine pri njih začnejo pri 3.541 evrih. Na zdravstveni fakulteti boste morali študenti, ki ste se vpisali na izredni študij plačati med 3.900 in 7.066 evrov. Med najcenejšimi letošnjimi izvajalci izrednega študija na ljubljanski univerzi sta teološka in pravna fakulteta. Na teološki fakulteti se šolnine gibljejo med 1.210 in 2.200 evri, na pravni fakulteti pa med 1.878,23 in 2.496,08 evra.

Šolnine izrednih študijev na fakultetah Univerze Ljubljana


 

Na Univerzi Maribor bodo največ za šolnine odšteli študentje Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo in sicer 3.950 evrov. Po višini šolnin pa sledita Fakulteta za strojništvo in Fakulteta za gradbeništvo. Pri prvi bodo študente po žepu udarile šolnine od 3.778 in 3.848 evri, pri drugi pa 3.500 evrov. Za izredni študij na najbolj priljubljeni fakulteti na mariborski univerzi Fakulteti za varnostne vede bodo študentje morali plačati 1.990 evrov. Najcenejši fakulteti v Mariboru po višini šolnin pa sta Fakulteta za logistiko in Pedagoška fakulteta. Bodoči logistiki bodo plačali 1.817 evrov, bodoči učitelji pa od 1.900 do 1.915 evrov.

Šolnine izrednih študijev na fakultetah Univerze Maribor

Nekateri študenti so se verjetno za izredni študij odločili že v drugem vpisnem roku.
Nekateri študenti so se verjetno za izredni študij odločili že v drugem vpisnem roku.FOTO: Dare Čekeliš


 

Najdražji šolnini na Univerzi na Primorskem in Univerzi v Novi Gorici imata Fakulteta za turistične študije, kjer se šolnina giblje od 2.050 do 3.400 evrov in Visoka šola za zdravstvo v Izoli, kjer bodo študentje za šolnino odšteli od 2.300 do 3.400 evrov. Za obiskovanje izrednega študija na Fakulteti za management v Kopru bodo študenti odšteli med 2.480 in 2.580 evrov. Šolnina na tamkajšnji Pedagoški fakulteti pa stane 2.300 evrov.

Šolnine izrednih študijev na fakultetah Univerze na Primorskem in Univerze v Novi Gorici

Sprejem brucov za šolsko leto 2010/2011 - 14
Sprejem brucov za šolsko leto 2010/2011 - 14FOTO: Miro Majcen


 

Med visokošolskimi zavodi bodo za šolnine največ odšteli bodoči dizajnerji in zdravstveni delavci. Na Visoki šoli za dizajn v Ljubljani izredni študij stane 3.850 evrov, na Visoki šoli za zdravstvo v Novem Mestu pa 3.300 evrov. Med cenejšimi sta Visoka šola za upravljanje in poslovanje s šolninami med 1.650 in 1.800 evri in Fakulteta za uporabne družbene študije v Novi Gorici s šolninami med 1.590 in 1.710 evri.

Šolnine izrednih študijev na visokošolskih zavodih

Rezultati drugega izbirnega postopka bodo znani do 23. septembra 2011.
Rezultati drugega izbirnega postopka bodo znani do 23. septembra 2011.FOTO: Miro Majcen
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 861