Ameriška nacionalna raziskava je ugotovila, da je na delovnem mestu pod vplivom nedovoljenih drog 3,1 odstotka ali 3,9 milijona zaposlenih. Če bi rezultate preslikali v slovenski prostor bi pod vplivom nedovoljenih drog delalo 22.707 ljudi v Sloveniji od 732.494 zaposlenih oseb v maju 2011. Uživanje drog v službi pa ni enako razporejeno med posameznimi panogami še ugotavlja študija, saj v nekaterih panogah jemlje droge kar 28 odstotkov delovne sile.
Z raziskavo, ki je trajala 12 mesecev, so želeli ugotoviti splošno razširjenost, pogostost in distribucijo nedovoljenih drog med zaposlenimi na delovnem mestu. Ameriška raziskava o uporabi nedovoljenih drog na delovnem mestu je zajela okoli 14,1 odstotka odraslih zaposlenih oziroma 17,7 milijona delavcev.
Rezultati raziskave so pokazali, da je pod vplivom nedovoljenih drog na delovnem mestu 3,1 odstotka zaposlenih odraslih oziroma 3,9 milijona delavcev. Uporaba nedovoljenih drog na delovnem mestu pa ni enakomerno razporejena med različnimi panogami v katerih ljudje delajo in različnimi poklici.
Ameriška nacionalna raziskava o uporabi drog na delovnem mestu je ugotovila, da je največkrat in najpogosteje odvisno od poklica, ki ga posameznik opravlja, če bo slednji uporabljal prepovedane droge na delovnem mestu. V nekaterih panogah uporablja prepovedane droge skoraj tretjina delovne sile, so še pokazali rezultati.
Med poklici za katere je najbolj verjetna uporaba nedovoljenih drog se po rezultatih raziskave uvrščajo poklici v panogah, kot so pravo, umetnost, zabavna industrija, šport in mediji ter poklici v pripravi in strežbi hrane. Pri vplivu uporabe prepovedanih drog na delovno zmožnost zaposlenega pa po podatkih raziskave izstopajo poklici v pravu, pripravi in strežbi hrane in vzdrževanju hiš in ostale infrastrukture.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV