
1. Naredite si 'bojni načrt'
Pred začetkom dela si napišite spisek nalog in opravil. Pri tem pazite, da jih boste razvrstili po pomembnosti. Ne ostanite zgolj pri napisani nalogi, pač pa jo poskusite razdeliti na več manjših opravil. Ko nalogo opravite, jo na seznamu prečrtajte. Seznam imejte vedno ob sebi, npr. na listu, beležki, telefonu ali na dlančniku.
2. Razporedite svoj čas
Za vse opravke si določite čas, v katerem jih boste opravili. Naredite si tudi urnik. Če potrebujete odmor, si ga načrtujte po opravljeni nalogi. Če katero izmed nalog opravite hitreje ali pa vam katera izmed obveznosti odpade, v tem času postorite katero izmed manjših nalog, ki ste si jih pustili za konec dneva.
3. Postavite si roke za izpolnitev
Za vsak opravek ali nalogo si postavite rok za izpolnitev. Tudi, če zadeve niso nujne, se rokov držite in jih ne prestavljajte. Pri postavljanju rokov bodite realni. Sicer je res, da pod pritiskom naredimo več, vendar se poskusite izogibati nepotrebnemu stresu.

Disciplinirajte se in na delovnem mestu ne pregledujte zasebne elektronske pošte, izognite se tudi družabnim komunikacijskim orodjem, kot sta npr. Messenger in Facebook. Tudi poslovno elektronsko pošto preverjajte na daljše obdobje. Svet se ne bo podrl, če boste pošto preverili le enkrat na uro.
5. Uredite si svoj delovni prostor
Veliko časa izgubimo med iskanjem stvari, tako na pisalni mizi, kot po računalniku. Vsak dan ob zaključku delovnega dneva si vzemite čas in si uredite delovno okolje. Na namizju vašega računalnika naj bo čim manj ikon. Tudi miza naj bo na koncu dneva čista in pospravljena ter papirji zloženi v predalih. Za shranjevanje dokumentov si izdelajte sistem, ki vam bo omogočil hitro iskanje dokumentov.
6. Izogibajte se motnjam
Poskusite se izogniti motnjam, kot so kavice, cigareti, nepotrebni telefonski pogovori in klepetanje. Če ne zdržite brez, to opravite med odmori in po zaključenih izpolnjenih obveznostih.
7. Ne načrtujte nepotrebnih sestankov
Preden se odločite, da se boste dogovorili za sestanek, premislite ali se o temi lahko pogovorite in dogovorite po telefonu ali preko elektronske pošte. Če se dogovorite za sestanek, naj bo v vaših prostorih in si prihranite čas. Predvsem se izogibajte sestankov po lokalih in restavracijah, ki poleg večje izgube časa in manjše koncentracije prinašajo tudi stroške.

8. Ne izogibajte se neprijetnim nalogam
Izogibanje neprijetnim nalogam pogosto podre vaš načrtovani urnik in podaljša uresničitev naloge. Zgrabite bika za roge in neprijetne naloge opravite na začetku delovnega dneva, ko ste še spočiti. Bodite pozorni, če se v vašem delovnem dnevu vsak dan kopičijo naloge, ki so za vas neprijetne, ste se odločili za napačno službo.
9. Začnite zgodaj
Če boste z delovnim dnem pričeli pred prihodom vaših sodelavcev, si boste v miru lažje organizirali dan in brez motenj postorili najbolj nujne opravke. Prihranili boste tudi pri vožnji na delo, saj se boste izognili jutranjim zastojem.
10. Nagradite se!
Za uspešno opravljeno delo se nagradite. Tudi nagrade načrtujte, tako da bodo za vas predstavljale dodatno motivacijo. Bolj zahtevna je opravljena naloga, večja naj bo nagrada.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV