Kadar na poti v službo izgubljate živce, ker ste obstali v gneči avtomobilov oziroma vas na vlaku moti potnik na sosednjem sedežu, ki neznosno smrči, pomislite na otroke iz kitajske regije Xinjiang, ki morajo prepešačiti 200 kilometrov čez skalnate prepade in deroče reke, da pridejo v šolo.
Otroci iz oddaljene kitajske vasi Pili Village v avtonomni regiji Xinjiang se morajo pred vsakim šolskim semestrom odpraviti peš na 200 kilometrov dolgo pot, da pridejo do najbližje šole. Starši iz vasi Pili Village svojim otrokom želijo zagotoviti najboljšo možno izobrazbo, zato jih pošiljajo v šolo po edini možni poti iz vasi, kjer mora 80 otrok preplezati skalnate prepade in prečkati deroče reke. Kot da to ni dovolj, pa se lahko na 200-kilometrski poti odžejajo le z vodo iz rek, ki pa so onesnažene.

Avtonomna kitajska regija Xinjiang, v kateri se nahaja oddaljena vas Pili Village, kjer 80 otrok obiskuje 200 kilometrov oddaljeno šolo.

Na 200-kilometrski poti v šolo morajo 80 kilometrov prehoditi po gorskih poteh, ki prečkajo skalnate prepade.

Skupina otrok in spremljevalcev mora na svoji poti prečkati štiri mrzle in deroče gorske reke.

Gorska pot se na nekaterih mestih tako zoži, da lahko mimo pridejo le eden po eden, plezati pa morajo nad visokimi prepadi.

Strah pred padcem je popolnoma razumljiv.

Včasih morajo pri prečkanju prepadov po spolzkih pobočjih uporabiti vrv.

Na nekaterih mestih so otroci prepuščeni sami sebi in se morajo z nevarnostjo spopasti sami.

Voda je onesnažena, vendar jo vseeno pijejo, ker druge ni.

Sčasoma 80 otrok iz oddaljene vasi in njihovi spremljevalci pridejo v šolo, kjer bodo otroci preživeli semester, nato pa jih ponovno čaka dolga pot domov.
Komentarji (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV