Glede na našteto bi pričakovali, da živi v razkošnem stanovanju, vozi dober avto in živi brezskrbno življenje.
A temu ni tako. Hyde je namreč brezdomec. Življenje milijonarja je za ulico dokončno zamenjal maja 2010, ko je prodal še svoj dom v Koloradu. Pred tem je prodal ali razdal že večino ostale lastnine, odločil se je namreč, da bo srečo poiskal v ekstremnem minimalizmu.
'Ko nimaš stalnega naslova, začneš hitro zmanjševati količino lastnine,' pravi Andrew, ki je najprej upal, da bo lahko normalno živel z le 100 stvarmi oziroma s toliko predmeti, kolikor jih je mogoče spraviti v nahrbtnik.
Danes ima le od 15 do 39 stvari, številka, ki se najbrž sliši noro nizka vsakemu, ki ima rad modo in ima v omari vsaj toliko parov čevljev. 'Imam kavbojke, športne čevlje, dva para nogavic, 2 kosa spodnjega perila, sončna očala, iPhone, prenosni računalnik in oblačila za šport.' Edina stvar, ki ne gre v nahrbtnik je njegov VW Golf, letnik 2003. Vse to je dovolj, da lahko normalno dela in potuje. Doslej je obiskal že 31 držav.
'Ljudje smo obsedeni s tem, da moramo imeti vse svoje. V resnici pa ugotavljam, da si lahko formalno obleko, ki jo potrebujem enkrat ali dvakrat na leto, izposodim pri prijatelju, enako je s pekačem za pečenko, če povabim na obisk sorodnike. Pravzaprav si je mogoče v tem primeru za en večer izposoditi od prijateljev celo hišo!'
Odkar je pisarno zamenjal za ulico, zase pravi, da je poklicni vagabund, ki sicer še vedno veliko dela, a ima svojo pisarno kar v nahrbtniku. 'Želel sem nekaj novega, manj pritiska, manj potrošništva, več doživetij. Če živiš na poti, ne potrebuješ hiše, ne potrebuješ ne posode, ne pohištva, kaj šele hipoteko za hišo, avto, dopust … Brez klasičnih stroškov si je mogoče vsak dan privoščiti večerjo v restavraciji in potovanja. Prav tako ne potrebujem kina, naročnin za časopise, TV-naročnine in podobno, ker imam računalnik in na brezplačnih mestih uporabljam splet.'
Če mu na poti slučajno zmanjka denarja, se loti dela. Nazadnje je tako delal na neki veliki kmetiji v Teksasu.
'Skrivnost sreče ni v iskanju večjega bogastva, ampak v tem, da razvijemo sposobnost uživanja v minimalizmu,' pravi popotnik, ki zaenkrat nima nobenega namena, da bi se vrnil k družbeno bolj sprejemljivemu načinu življenja.
Bi pustili vse in živeli z minimalno količino stvari in denarja? Povejte svoje mnenje in nas spremljajte na Facebooku!
Komentarji (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV