Številna podjetja so že izkoristila možnosti družbenih omrežij za generiranje večje učinkovitosti. Podjetje Opower je tako izdelalo aplikacijo, ki omogoča primerjanje porabe električne energije z drugimi uporabniki. Rezultati se primerjajo dnevno, omogočeno pa je tudi njihovo komentiranje, postavljanje ciljev in opisovanje metod varčevanja. Pri uporabnikih aplikacij se so že opazili od dva- do štiriodstotno znižanje porabe.

Podobne metode bodo lahko izkoristili delodajalci. Analitiki so namreč ugotovili, da so zaposleni bolj učinkoviti, ko o svojem delu ne razmišljajo kot o delu. Znotraj družbenih omrežij bodo tako kot v kateri izmed igric določili cilje, različne stopnje preko katerih bodo zaposleni prišli do ciljev ter uspešno zaključene stopnje in dosežene cilje tudi na različne načine nagrajevali. Tudi oblikovanje delovnih skupin bo potekalo preko družbenih omrežij. Preko družbenih omrežij bodo potekali sestanki, nove ideje, oblikovanje poročil in njihova ocena.
Omenjene stvari že danes omogoča Facebookova aplikacija Rypple, ki je v uporabi že od leta 2011. Po oceni Deloitta naj bi delovne procese do leta 2014 tako organizirali v kar 70 odstotkih podjetij, ki sodijo med 2000 največjih globalnih družb na svetu. Z aplikacijami, ki bodo delovne procese prilagodile družbenim omrežjem, pa naj bi razvijalci do leta 2016 zaslužili kar 2,8 milijarde dolarjev (2,276 milijarde evrov)
Komentarji (53)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV