Angleška raziskava se je lotila pojava 'pisarniških nasilnežev' in njihovega načina delovanja. Ugotovili so, da za izvajanje pritiska na sodelavce in podrejene vedno bolj uporabljajo, elektronsko pošto, SMSje in MMSje ter ostale načine komunikacije, ki jih omogočajo socialna omrežja. Profesorji iz univerz Nottingham in Sheffield so ugotovili, da je bilo spletno nasilje do sedaj bolj problem mladih ljudi, v zadnjih letih pa se je preselilo tudi v različna delovna okolja.
Raziskava je zajela 320 ljudi na različnih delovnih mestih, ki pri svojem delu uporabljajo sodobne kanale komunikacije. Od tega jih je bilo kar 80 odstotkov v zadnjih šestih mesecih izpostavljeno eni izmed oblik spletnega nasilja, kot so: grožnje, žaljenje in obrekovanje.
Kar 20 odstotkov zaposlenih naj bi bilo take komunikacije deležno vsak teden. Posledice naj bi se videle predvsem pri večjem stresu in nezadovoljstvu z delovnim mestom. Poleg tega so znanstveniki opazili, da okolica tovrstno nasilje težje zazna in se nanj skorajda ne odziva.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV