Shaw Archor je avtor knjige Prednost sreče: Sedem principov pozitivne psihologije, ki omogočajo uspešnost pri delu. V knjigi piše tudi o dognanju, do katerega je prišel, ko je povezal rezultate dveh različnih raziskav. Njegova trditev se glasi: od tega, kako srečen je bil posameznik kot bruc, je odvisno, kako uspešen bo kasneje v življenju, ne glede na to, kakšno je bilo njegovo premoženjsko stanje ob začetku študija.
Za izhodišče je uporabil raziskavo iz leta 1976, v kateri je našel odgovore kar 13.676 brucov, ki so jih vprašali, kako srečne se počutijo. Dvajset let kasneje je te odgovore povezal s podatki o zaposlitvah, zaslužkih in zadovoljstvu na delovnem mestu anketirancev. Rezultati naj bi pokazali, da je tistim, ki so bili bolj veseli kot študenti, šlo zelo dobro tudi kasneje. Dosegali so višje dohodke, manj pogosto so se soočili z nezaposlenostjo in bili na splošno bolj zadovoljni s svojim položajem.
Kot je zapisal v knjigi, naj bi se dalo marsikaj razbrati že iz fotografij posameznikov, ki so nastale v času študija. Večkrat ste na njih nasmejani, več možnosti imate, da boste kasneje v življenju uspeli. Večina dela Shawa Archorja temelji na predpostavki, da bolj si srečen in vesel, več denarja boš imel in ne obratno, torej da več imaš denarja, bolj srečen boš.
Komentarji (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV