V tožbi namreč trdi, da so morale ženske odvetnice, zaposlene v pisarni, spolno zadovoljevati kolege in stranke, če so želele obdržati službo. V odvetniških pisarnah namreč velja, da morajo odvetniki na leto opraviti določeno število ur na sodišču in v pisarno prinesti določen znesek denarja, če želijo obdržati delo, napredovati, dobiti dodatek k plači ali postati partnerji. Če jim to ne uspe, pristanejo na cesti, saj za šefe niso dovolj dobičkonosni.
V omenjeni odvetniški družbi, pa so šče stvari tako daleč, da je gospod, ki je odvetnikom iz sprejemne pisarne pošiljal stranke, od odvetnic v zameno za stranko zahteval spolne usluge, na ta način pa so morale odvetnice menda prepričati tudi stranke, da so izbrale prav njo.
Lyons Dillonova je takšen način odkrila, ko se je vrnila s porodniškega dopusta. Ker se z 'novim sistemom' ni strinjala, je sicer niso odpustili, ker je partnerka in bi to težko storili, so jo pa pustili brez dela, ji znižali plačo in jo šikanirali na vse mogoče načine.
Od delodajalca zdaj hoče visoko odškodnino, upa pa tudi, da bo primer opozoril na spolno diskriminacijo, ki se dogaja tudi v pravnih družbah in odvetnicam, ki sicer na sodiščih branijo druge ženske, ki jim moški tako ali drugače nadlegujejo ali ponižujejo.
Komentarji (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV