Njegovo početje je prišlo na dan, ko je njegov delodajalec, Britanec Alan Robinson, želel za okoli 4 milijone prodati del družinskega podjetja in ga tako razširiti. A so se investitorji na njegovo veliko presenečenje umaknili. Ugotovili so namreč, da knjigovodske knjige nimajo smisla, da manjka ogromno denarja in za okoli četrt milijona delnic. S tem denarjem sta menda nameravala 'srečno do konca življenja', živeti na kakšnem lepem otoku.
Če bi morda kdo pomislil, da je Crowther 'car', ker si je upal s pomočjo žene samo 'vzeti, kar mu pripada', pa v tem primeru naj ne bi šlo za to. Zaposlen je bil namreč v manjšem družinskem podjetju, kjer je imel veliko prostih dni, delodajalec mu je občasno celo plačal počitnice in redno izplačeval dodatke.
Potem ko je prevzem padel v vodo, pa je moral delodajalec odpustiti še ostalih 15 delavcev. 'Ne gre le za moj denar. Odpustiti sem moral ljudi, ki so bili zame druga družina in so pomagali zgraditi posel,' je Robinson, ki pravi, da je finančno uničen, povedal na sodišču.
Potem ko so ugotovili prevaro, se je namreč začel razpletati Crowtherjev klobčič laži. Ugotovili so, da sta tatinski računovodja in njegova žena, bančna uslužbenka, ki mu je pomagala prati ukraden denar, v času sedem let trajajoče Crowtherjeve zaposlitve pri Robinsonu, večkrat potovala na eksotične lokacije, seveda na 'službene' stroške, ponavadi je šlo za 4 takšna potovanja na leto, prenovila sta 250.000 evrov vredno hišo, policija je ob preiskavi v kovčku našla skoraj 200.000 evrov gotovine in obveznic ter dokumente o naložbah v višini 500.000 evrov.
Sodnik je zakonska partnerja spoznal za kriva in ju poslal v zapor, prav tako pa imata 6 mesecev, da prodata nakradeno premoženje in vrneta denar, če ne bo njuno 3 in 4 leta trajajočo zaporno kazen podaljšal na 6 oziroma 8 let.
Komentarji (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV