
Uradniki so bili tako prepričani v izjave Dennisa Montgomeryja, da je sedaj že bivši predsednik George Bush v letu 2003 naročil vrnitev letal iz Londona nazaj na vzletno letališče, zaradi suma, da so letala ugrabljena.
Menda so se celo pogovarjali tudi o možnosti sestrelitve letala, če bi ugotovili, da so na njem predstavniki Al Kaide.
Informacije, ki jih je priskrbel Montgomery pa so bile seveda napačne. Eden izmed letal se je takrat moral vrniti v Francijo, zaradi česar so bili Francozi izjemno jezni in začeli s preiskavo, kaj se je v resnici zgodilo.
Podrobno so preučili Montgomeryjev namig in njegov posel s CIO in ugotovili, da je njegova tehnologija le velika potegavščina, na katero je nasedla tudi ameriška politika.
Tudi predstavniki CIE so ugotovili, da Dennisu ni za zaupati, ta pa je še v letu 2008 zatrjeval, da je prestregel sporočila somalijske teroristične skupine, ki naj bi skušali prekiniti javni nastop predsednika Baracka Obame v Washingtonu.
Programerju so kljub vsemu dali 15 milijonov evrov, da bi odkodiral zakrita sporočila med teroristi. Njegova tehnologija pa ni bila nič kaj drugega, kot velika prevara.

Ameriški časopisi so odkrili, da se oblasti zavedajo da je Montgomery prevarant, vendar ga ne obtožijo niti od njega ne zahtevajo denarja, zato da bi zakrili veliko sramoto.
Sicer pa Dennisa Montgomeryja vseeno čaka sojenje, zaradi nepokritih čekov za 1,3 milijona evrov, ki jih je vnovčil v lasvegaških igralnicah.

Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV