Cekin.si
Kako napisati pismo, ki prepriča delodajalca?

Kariera

Kakšno mora biti motivacijsko pismo?

L.E.
03. 06. 2014 14.17
2

Spremno ali motivacijsko pismo je še bolj pomembno kot življenjepis. Če je dobro napisano, bo med množico drugih kandidatov za delovno mesto delodajalec na razgovor povabil vas.

Kako napisati pismo, ki prepriča delodajalca?
Kako napisati pismo, ki prepriča delodajalca?FOTO: iStockphoto

Lahko ste idealen kandidat za delovno mesto, a če se tega ne potrudite izpostaviti v spremnem ali motivacijskem pismu, vas bo delodajalec zlahka spregledal. Zavedati se morate, da je spremno ali motivacijsko pismo bolj pomembno kot življenjepis. To pa zato, ker je bolj osebno.

Kako napisati odlično motivacijsko pismo?

Nikoli ne smete večim podjetjem poslati isto motivacijsko pismo. Nikakor. Motivacijsko pismo mora biti osebno. To pomeni, da poveste, zakaj se zanimate prav za to delovno mesto, na katerega se prijavljate. Povedati morate, zakaj bi radi prav to delovno mesto, namesto katerega koli drugega. Dodajte tudi, zakaj mislite, da bi to delo dobro opravljali. To ne pomeni, da se hvalite. Enostavno izpostavite nekaj objektivnih dejstev, ki kažejo, da bi se na tem položaju lahko izkazali.

In še nekaj si je treba zapomniti. Dobro motivacijsko pismo ni preveč formalno. Kar seveda ne pomeni, da je neformalno ali zapisano v slengu. Le ton je malo bolj pogovoren, malo bolj zaupen. Kot bi poskušali prijatelju povedati, zakaj si želite ravno tega delovnega mesta, zakaj mislite, da bi to delo lahko opravljali tako, da bi bil delodajalec zadovoljen. Ne bodite pa tudi predolgi, saj si nihče ne bo vzel celega dneva samo za vaše pismo. Bodite kratki in jedrnati, vendar zanimivi. Zelo pazite tudi, kakšna je vaša slovnica.

Komentarji (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Spremeni nastavitve piškotkov Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 891