Čeprav je 45-letnica bolezen premagala, delodajalci menijo, da je neprimerna za delo, ker bi lahko kdaj v prihodnosti spet zbolela. 'Oboleli za rakom imajo namreč veliko možnost, da ponovno zbolijo,' piše v pisni obrazložitvi, katere avtorica je Sabine von Schorlemer.
Odločitev je seveda v nasprotju z delovno zakonodajo, pomeni pa tudi, da je po mnenju deželne oblasti Lieckfeldtova neprimerna za delo v vseh državnih službah, čeprav še vedno poučuje fiziko na visoki šoli v Gelsenkirchnu. Tam so ji profesorsko mesto namreč vrnili, čeprav je prebolela raka.
Za rektorico univerze, ki ima okoli 7000 študentov, je bila izvoljena januarja letos, zaradi pisne odpovedi pa je bila na tem mestu rekordno kratek čas. Nesojena rektorica zdaj trdi, da se bo proti odločitvi deželne oblasti borila na sodišču, saj gre za diskriminacijo zaradi bolezni, njen boj pa ne bo le njen, ampak jo pri tem podpira mnogo rakavih bolnikov, ki se bojijo, da bodo delodajalci množično sledili zgledu države.
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV