''Brezposeln sem od leta 2009, nimam niti centa,'' je zapisal v prošnji sodišču, poroča spletna stran TMZ.
Trenutno spet živi pri starših, ki mu dajo denar za osnovne življenjske potrebščine, kot so hrana, oblačila in streha nad glavo. Trenutno si na sodišču prizadeva, da mu znižajo 11.000 dolarjev mesečne preživnine za svoje otroke.
Še pred časom je bilo precej drugače. Leta 2000 je s svojo ekipo osvojil Super Bowl, leta 2004 pa je za sedem let podpisal pogodbo v višini 55 milijonov dolarjev.
Mnogo profesionalnih športnikov konča kariero in bankrotira
Chris McAlister pa niti slučajno ni edini, ki je po upokojitvi v profesionalnem športu doživel finančni zlom. Statistika revije Sports Illustrated je precej zaskrbljujoča:
- V roku dveh let po upokojitvi je 78 odstotkov igralcev ameriškega nogometa bankrotiralo ali se znašlo v resnih finančnih težavah.
- Pet let po upokojitvi bankrotira 60 odstotkov nekdanjih košarkarskih zvezdnikov lige NBA.
- V istem roku bankrotira skoraj polovica nekdaj profesionalnih hokejistov.
Recesija pa je vse skupaj še poslabšala. Timothy Robins, lastnik spletne strani Campionsring.net, kjer obubožani zvezdniki nato prodajajo svoje strani pravi, da mu posel cveti kot še nikoli.V času krize se je ponudba povečala za 36 odstotkov.
Vir kasnejših finančnih težav teh zvezdnikov naj bi bile napačne finančne odločitve v času, ko so še imeli denar – preveč vlaganj v nepremičnine, Ponzijeve sheme in brezglavo zapravljanje.
Komentarji (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV