
Še preden je sedel na režiserski stolček in ustvaril legendarne filme, kot so Šund, Ubila bom Billa, Neslavne barabe in podobne neminljive mojstrovine vseh časov, je bil Quentin le še eden izmed neuspešnih in posledično brezposelnih igralcev, ki jih je Hollywood prepoln.
Leta 1988 je 25-letni Quentin nastopil v vlogi Elvisa v legendarni seriji Zlata dekleta. Za to vlogo je prejel 3.000 dolarjev, ki jih je oplemenitil ob pisanju scenarija za svoj prvi hit, film Reservoir Dogs, ki ga je posnel leta 1992. Od tam naprej je šlo le še krepko navzgor. Prišel je tiho in vstopil v legendo!
LARRY KING
Pred dnevi upokojena legenda televizijskega novinarstva Larry King, katerega ime je neločljivo povezano s televizijsko hišo CNN, je svojo medijsko kariero začel kot radijec. Leta 1957 je na srednjevalovni radijski postaji kot DJ na teden zaslužil celih 55 dolarjev, čez tri leta so mu dovolili tudi za mikrofon, kjer je v zgodnjih jutranjih urah, bolje rečeno – sredi noči, gostil raznovrstne čudake.
Nato je nadaljeval na časopisu, pa kot komentator na nogometnih tekmah, nakar so ga leta 1970 spet odpustili, ker je prepogosto pisal o svojih prijateljih. Nagnali so ga tudi z radia in na začetku osemdesetih je prijavil celo osebni bankrot. A po spletu naključij je leta 1985 zataval na CNN, tam ostal in postal eno najbolj znanih imen svetovne televizije nasploh!
SUSAN BOYLE
Njena zgodba o uspehu, o "sanjanju sanj" je bolj ali manj znana. Poznajo jo povsod po planetu, a preden se je povpela do zvezd, je živela mirno življenje samske gospodinje, ki je skrbela za svojo bolno mamo in kopico potepuških mačk.
Brezposelna se je leta 2008 prijavila na britanski talent, vmes pa še naprej pridno in prostovoljno pomagala v lokalni cerkvi. Njen prvi album I Dreamed a Dream se je v prvem mesecu prodal v več kot treh milijonih izvodov, kar je Susan postavilo na vrh najbolje prodajanih glasbenih novincev vseh časov!

JOHN STEINBECK
Leta 1935 je ameriški predsednik Roosevelt ustvaril zvezni program za pomoč pisateljem, ki naj bi pomagal okoli 6000 pisateljem, novinarjem, urednikom in raziskovalcem, katere je močno prizadela velika gospodarska kriza.
Eden izmed udeleženih v programu je bil tudi brezposelni novinar John Steinbeck. Ko so ga zaposlili, je napisal knjigo s smernicami ameriške zgodovine, kulture in geografije ameriških držav in večjih mest. Knjiga je našla pot v šole kot obvezno čtivo, in kasneje Nobelov nagrajenec, pa tudi vsa njegova družina, so poslej odlično živeli od pošteno zasluženih avtorskih pravic!
LARRY DAVID
Preden je začel ustvarjati kultno nanizanko Seinfeld, se je Larry konstantno spopadal z brezposelnostjo. Zavračali so ga vedno in povsod in po dolgih mesecih brezposelnosti in malodušja je imel vsega dovolj, pa se je osredotočil na komedijo, kjer se je sprva vse vrtelo okoli brezposelnih, ki iščejo svoj trenutek.
V New York Cityju je po naključju srečal Jerryja Seinfelda, ki je v nekem ne najbolj uspešnem klubu maloštevilnemu občinstvu predstavljal svoje smešnice. Staknila sta glavi, odpeketala na NBC in cekini so začeli pritekati kar sami ...

DAVID SEDARIS
Ko se je leta 1980 David preselil v New York, je bil brez službe, brez denarja in z veliko obupa. Sprejel je začasno službo maskote palčka v neki veleblagovnici. Katastrofalne prigode je skrbno zapisoval v svoj dnevnik in se čez nekaj let, še vedno v iskanju zaposlitve, preselil v Chicago.
Tam je začel prebirati dnevnik, najprej zase, nato pa še v nekem radijskem šovu in "Zgodbe iz palčkove dežele" so kmalu postale izjemno priljubljene. Beseda je dala besedo, knjiga knjigo in David je danes literarna superzvezda, njegova dela berejo milijoni in skladno z milijoni bralcev pritekajo tudi milijoni dolarjev!
GILLIAN ANDERSON
Kdo se ne spomni agentke iz Dosjejev X? No, začetki so bili dosti bolj skromni, preselila se je v Los Angeles, da bi ji uspelo. Na začetku ji je uspelo pricapljati le do brisanja mizic v gostilni, kamor so zahajali slavni in zabavni. Leta 1992 je vsa utrujena na poti proti pomivalnici pred nekega gosta stresla kup umazane posode, a ji ta ni nič zameril.
Nasprotno – povabil jo je na poskusno snemanje in še isto leto je nastopila v glavni vlogi v drami The Turning. Film je sicer bil polom, a opazili so jo še drugi, vlogica za vlogo, štiri leta kasneje pa je nastopila kot agentka Dana Scully v Dosjejih X.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV