Njeni šefi v prestižni trgovini z oblačili Hollister namreč pravijo, da je njena naloga potencialnim strankam pokazati oblačila, ne pa svoja osebna razmišljanja. Ko se je v trgovini pojavila z makom, so jo zato opozorili, naj ga nemudoma sname.
„Zahteva se mi je zdela naravnost neokusna, navsezadnje ne gre za 'stalen modni dodatek', ampak za nekaj, kar se nosi 14 dni na leto. Nosi ga veliko ljudi, tudi naše stranke, meni pa to veliko pomeni, ker imam prijatelja, ki služi v Afganistanu, prijateljico, ki se tja pravkar odpravlja, v vojni pa se je boril tudi moj dedek,“ pojasnjuje Harriet, ki so ji povedali, da v pravilih za zaposlene jasno piše, da ne smejo okraševati delovne uniforme, ker ta tako postane pomanjkljiva.
„Moje delo v trgovini je manekenske narave. Dobim oblačila, ki jih moram nositi, da si jih stranke lahko ogledajo. To ni ravno uniforma ...“
Ker je Phippsova odstranitev maka zavrnila, so jo odpustili, poteza pa je naletela na precejšnje zgražanje javnosti. Abercrombie & Fitch, družba kamor spada Hollister, je sicer znana po skrajnih zahtevah glede videza svojih zaposlenih. Lani so morali plačati 10.000 evrov odškodnine študentki, ki so jo odpustili, ker je imela namesto prave leve roke protezo.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV