Cekin.si
image (28)

Kariera

Vi ste krivi, da sem debel in bolan alkoholik!

N.Š.
30. 10. 2010 10.16
0

Seveda za vse bolezni, ki so posledica najrazličnejših navad in razvad ni krivo vaše delovno mesto, da 'nor tempo' skupaj s stresom vsekakor doda svoje!

Še posebej moški naj bi bili v vse slabšem zdravstvenem stanju. Nemški znanstveniki so tako razkrili, da bo do leta 2030 stalno nego potrebovalo 74% več starejših moških kot danes in 'samo' 58% več žensk.

Nezdravo življenje, ki je pogosto posledica službe, namreč terja svoj davek. Ugotovili so tudi, da skoraj 12% moških na teden dela več kot 60 ur, po mnenju zdravnikov pa že 3 nadure na teden povečajo možnost srčnega infarkta za 60%. Prav tako stres na delovnem mestu poveča možnost alkoholizma za 90%, možnost za diabetes pa za 60%. Stres v službi pa je tudi eden glavnih vzrokov za motnje erekcije pri moških. Težave naj bi imel vsak peti.

Dve tretjini moških imata kakšen odvečen kilogram, skoraj vsak šesti z debelostjo ogroža svoje zdravje.
V porastu pa niso le telesne, ampak tudi psihične bolezni, število teh se je v zadnjem letu povečalo za okoli 20%.

Vse skupaj ni prav nič presenetljivo, če upoštevamo, da mnogi delajo preveč, v slabih razmerah, za slabo plačilo, dopust in bolniško pa dobijo le izjemoma kljub veljavni zakonodaji.
In prav delo med boleznijo je tisto, s katerim delodajalci, ki silijo zaposlene delati kljub bolezni, pravzaprav pljuvajo v lastno skledo, pravijo raziskave. Tukaj je pet razlogov, ki jih lahko naštejete vašemu šefu, ko vam bo naslednjič prepovedal bolniško odsotnost.

1. Bolni zaposleni ne delajo tako učinkovito kot tisti 'pri polnih močeh', težko se osredotočijo na delo in rezultati so pogosto slabi.

2. Gripa je nalezljiva! Pa kakšna druga bolezen tudi. Če torej vaš šef čez nekaj dni noče v podjetju sedeti skoraj sam, ali pa v družbi peščice ljudi, ovitih v šale in z vročim čajem v rokah, je bolje, da vam pusti, da se pozdravite doma.

3. Seveda tudi vaši sodelavci ne bodo navdušeni nad vašo boleznijo, saj jim šef ob odsotnosti zaposlenih ponavadi naloži nadure. A tako bo tudi, če boste bolni v službi delali manj in slabo, zato je v interesu podjetja, da čimprej ozdravite. Strokovnjaki šefom še svetujejo, da se v primeru, da bo nekdo zaradi bolezni manjkal dlje, poslužijo možnosti nadomestnega delavca in ne obremenijo preveč ostalih, saj bo večje število nadur povzročilo, da bodo tako ali drugače zboleli še drugi.

4. Ob slabem počutju trpi učinkovitost, število možnih napak se poveča … Še posebej to velja za ljudi, ki delajo v trženju, kjer pade prodaja ali pa tam, kjer gre za delo z ljudmi, saj so bolni manj pozorni na zahteve in želje strank, pa tudi bolj razdražljivi.

5. Zadnjega razloga pa bi se morali zavedati predvsem šefi ljudi, ki delajo v proizvodnji ali s stroji, ki zahtevajo upoštevanje strogih varnostnih pravil. Delavec, ki se slabo počuti, bo varnostnim ukrepom posvečal mnogo manj pozornosti kot običajno. Ne namerno, ampak ker tega preprosto ne zmore. In delovna nesreča je morda le še korak stran!

 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 861