
Delavci, ki naj bi vsak teden oddelali kar 60 ur, so ali deloholiki ali pa so močno nagnjeni k samopromociji in lažem. Raziskava, ki jo je opravila ameriška univerza iz Marylanda, je pokazala, da imamo ljudje pogosto napačno predstavo o urah dela, ki jih opravimo vsak teden. V povprečju se zmotimo za okoli 10 odstotkov.
Raziskava je pokazala tudi, da se odstopanja višajo s količino opravljenega dela. Torej več delamo, raje na opravljeno količin dela dodamo še kakšno urico. Tako Američani, po podatkih njihovega statističnega zavoda, v povprečju delajo 34,5 ure na teden. Hkrati pa se tisti, ki delajo 55 do 64 ur na teden, ob oceni količine opravljenega dela v povprečju zmotijo za 10 ur, tisti, ki naj bi delali celo 65 do 74 ur pa, kar za okoli 20 ur.
Razlog naj ne bi tičal v tem, da ljudje izgubimo občutek za čas, pač pa v dejstvu, da ljudje, ki veliko delajo, nikakor ne želijo ustvariti občutka, da so leni.
Komentarji (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV