Smutny sicer že več let velja za enega vodilnih nemških strokovnjakov na področju vesoljske tehnologije, OHB pa zapušča, ker je s svojimi izjavami škodil ugledu podjetja, je medijem povedal tiskovni predstavnik družbe Steffen Leuthold.
Dokumenti, objavljeni na WikiLeaks, namreč razkrivajo, da je Smutny ameriškim diplomatom evropski sistem Galileo opisal kot 'neumno idejo, ki v prvi vrsti služi interesu Francozov, na račun pohlepnih Francozov pa zdaj trpi evropska blagajna'.
Težava pa je, da ima prav OHB eno najzajetnejših pogodb za gradnjo sistema! Podjetje je Smutnyjevega naslednika že našlo, trenutno pa se ukvarjajo z zmanjševanjem škode, ki jo je povzročila objava neprimerne izjave nekdanjega direktorja.
Galileo je sicer milijarde evrov vreden projekt, ki bo po eni strani dopolnjeval, po drugi strani pa bo neposredna konkurenca ameriškemu sistemu Global Positioning System (GPS) in bi naj omogočal izjemno natančno pridobivanje podatkov o času in kraju, kar bo v pomoč tako pri lociranju letal kot pri koordinaciji bančnih transakcij. V teoriji je vse lepo in prav, nekoliko drugače je v praksi, saj gradnja sistema poteka mnogo počasneje, kot so predvidevali in je že večkrat presegla predvideni proračun.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV