26-letna Mojca Hostnik, študentka ekonomije, smer trženje, je že v mladosti veliko potovala. V okviru programa Erasmus (vodilnega programa Evropske komisije za izmenjave na področju visokošolskega izobraževanja in usposabljanja) je del svojega študija opravila v tujini in se ob koncu šolanja odločila, da želi tam tudi živeti. Seveda jo je skrbelo, kako bo našla službo, saj ni bila seznanjena z možnostmi zaposlitve v drugi državi članici, vendar je na internetu kmalu naletela na spletno stran EURES, ki je rešila njeno težavo. Takoj je našla primerno službo v hotelu na Irskem. V dveh tednih se je prijavila na delovno mesto, po telefonu opravila razgovore za službo, kupila letalsko vozovnico in odpotovala na Irsko. Kljub nekaj manjšim težavam je nad delom v tujini navdušena, saj se vedno lahko zanese na EURES, ki ji pomaga pri reševanju morebitnih težav, ki se utegnejo pojaviti na delovnem mestu v tujini.

Mojca, ki je s to zanimivo izkušnjo pridobila veliko koristnih znanj, je mlado dekle na začetku svoje poslovne poti, kar pa nikakor ne pomeni, da je delo v tujini namenjeno le mladim. Vsakdo izmed nas, ne glede na starost, izobrazbo in finančno stanje, se namreč lahko odloči za tovrstno obogatitev svoje poklicne kariere, s čimer pridobi nove strokovne in osebnostne veščine, razvije svoje sposobnosti, samozavest ter sposobnost komuniciranja v tujem jeziku. Če vas na poti do delovnih izkušenj v drugi članici presenetijo nepričakovane težave, vam bo na pomoč priskočil EURES.
Kaj je EURES?
EURES je omrežje javnih služb za zaposlovanje, katerega cilj je zagotavljanje storitev iskalcem zaposlitve, delodajalcem in tudi drugim državljanom, ki želijo informacije in druge storitve v zvezi s prostim gibanjem delavcev po državah Evropske unije. Članice omrežja so države Evropske unije in države, ki so pristopile k skupnemu evropskemu gospodarskemu prostoru - Norveška, Liehtenstein in Islandija.

EURES ponuja delovna mesta, ki so vam na voljo v tujini ter vam pomaga, da potek zaposlovanja poteka pravilno in brez zapletov. Na spletnem portalu Eures , lahko na enostaven način poiščete več informacij o možnostih zaposlitve in izobraževanja v Evropi ter dostopate do mreže kar
800 svetovalcev Eures.
Nada Plestenjak, EURES svetovalka v Ljubljani, je poudarila pomen EURES spletnega portala: »Ogromno uporabnih informacij glede iskanja zaposlitve v državah članicah EURES omrežja je na voljo na evropskem portalu), kjer lahko poiščete ustrezno delovno mesto v kar 31 evropskih državah. Imate pa tudi možnost registracije ter oblikovanja svojega življenjepisa, ki si ga lahko ogledajo registrirani delodajalci in EURES svetovalci. Portal vam ponuja tudi dostop do pomembnih informacij o mobilnosti delavcev, o življenjskih in delovnih pogojih v državi, v kateri želite delati. Na evropskem zaposlitvenem portalu lahko najdete kontakte vseh EURES svetovalcev, ki so vam vedno pripravljeni pomagati pri iskanju službe v tujini.«
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV