Cekin.si
Predanost uslužbencev za uspeh podjetja

Kariera

Spravite ga pokonci ...

M.M.
29. 10. 2009 14.45
0

Uspeh je posledica trdega dela, volje in energije, vložene v cilj organizacije, za katero stoji tako uspešen vodja kot tudi uspešna delovna skupina. Kako lahko dvignemo ambicije in uspešnost tima?

Pogovor in medsebojna komunikacija sta ključ do uspeha.
Pogovor in medsebojna komunikacija sta ključ do uspeha.FOTO: iStockphoto
Povečana produktivnost, boljša delovna klima ter boljše poslovanje znotraj in izven organizacije je le nekaj elementov, ki so odraz dobro organizirane in produktivne delovne skupine.

Da bo delovna skupina uspešna, je potrebna dobra organiziranost v skupini ter podpora in motiviranost s strani vodje.

Predanost cilju podjetja
Vsak član delovne skupine mora razumeti, da je skupina uspešna šele takrat, ko se člani zavedajo ciljev organizacije, ki jih je moč doseči le z njihovo predanostjo delu in medsebojnim sodelovanjem. Sem spada tudi požrtovalnost pri ključnih točkah oziroma prelomnicah, ki lahko nakazujejo, ali bo tim uspešen ali ne.

Prispevek posameznika za uspeh delovne skupine
Uspešen tim zagotovo ne bo nikoli uspešen brez medsebojnega sodelovanja. Člani, ki sestavljajo skupino, morajo imeti različne sposobnosti tako na tehničnem kot tudi na netehničnem področju. Prav tako mora biti prisotna želja po novem znanju in nadgrajevanju že znanega.

stisk rok
stisk rokFOTO: iStockphoto

Delo mora biti med vse člane pravično in čim bolj enakomerno porazdeljeno. Če bodo prekomerno obremenjeni le določeni posamezniki, bodo kaj kmalu “pregoreli”. To pa pomeni izguba pomembnih členov uspešne skupine, kar pa si zagotovo ne želimo.

Občutek pripadnosti delovni skupini pomeni posledično tudi večji vložek v skupno delo, večji vložek pa pomeni večji izkupiček pri končnem produktu.

Medsebojno sporazumevanje
Da skupina doseže željeno, je znotraj skupine potrebno izražanje lastnega mnenja, sprejemanje kritike ter medsebojnega sporazumevanja. Takšen odnos v skupini pa dosežemo le, če si člani med seboj zaupajo oziroma se le podpirajo.

Pogovor in medsebojna komunikacija naj bo odprte narave, kar pomeni, da se posamezniki pogovarjajo o zadevah in morebitnih problemih korektno in iskreno ter da so pripravljeni sprejeti tako pozitivno kot negativno pripombo.

Predanost uslužbencev za uspeh podjetja
Predanost uslužbencev za uspeh podjetjaFOTO: iStockphoto

Soočanje s konflikti
Skoraj nemogoče je, da ne bi nastajali konflikti in nesporazumi v skupini, saj je zaradi večjega števila ljudi možnost za to zelo velika. Negodovanje, obtoževanje in prelaganje krivde na druge člane skupine zagotovo ne sme priti v poštev, saj ne pomagajo na poti h konstruktivnosti.

Problema, ki nastane, se je treba lotiti korektno in na pravi način. V skupino naj se ne vnaša slabe volje ter raznih osebnih zamer, o problemih se mora vsakdo mirno pogovoriti in poskusiti najti ustrezno rešitev.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 861