Cekin.si
image (28)

Kariera

ZDA v šoku: Poglejte, kaj je lepa misica in mati šestih otrok počela na internetu!

N.Š.
21. 10. 2011 09.52
6

Ko so Juliette Kimoto leta 2006 okronali za najlepšo gospo Nevade, so bili vsi prepričani, da si je naslov več kot zaslužila.

Lepa svetlolaska, ki je bila takrat že 12 let poročena s srednješolsko ljubeznijo, imela je šest otrok in je bila aktivna v lokalni skupnosti in župniji, se je zdela kot utelešenje pojma uspešne mlade ženske, ki ima vse. Celo njen mož je še istega leta prejel nagrado za soproga leta.

Zdaj pa se je izkazalo, da se za angelsko lepoto skriva vse kaj drugega kot nedolžna oseba. Policijska preiskava je namreč razkrila, da se je gospa v prostem času ukvarjala s spletnimi finančnimi prevarami in v nekaj letih od nič hudega slutečih ljudi ukradla okoli 30 milijonov dolarjev.

Prevare pa ni obvladala le ona, ampak tudi njen mož. Tega so namreč tudi spoznali za krivega prevare. S propadlim telekomunikacijskim poslom naj bi 300.000 Američanov prevaral za okoli 43 milijonov. Naložili so mu plačilo 35 milijonov kazni in 29 let zapora, kar je po Forbesu šesta najdaljša zaporna kazen za kakšnega prevarantskega uradnika.

Zdaj pa se bo za zapahi najbrž znašla še Juliette, ki so jo ta teden ujeli zaradi ponarejanja znanstvenih potrdil za dietne produkte, ki jih je prodajala in za katere je trdila, da jih uporablja in podpira tudi Oprah Winfrey. Poleg tega naj bi strankam, ki so plačevale preko spleta, z računa pobirala veliko več denarja, kot je bila vrednost izdelkov.

Juliette je sicer le ena v vrsti tistih, ki so ugotovili, da se spletne prevare več kot splačajo. Še posebej takšne, ki jih izvajajo pod pretvezo, da jih podpira država. Delujejo tako, da uporabnike spleta, ki kliknejo na oglas, preusmerijo na spletno stran, ki je opremljena s fotografijo in kakšno mislijo predsednika Obame, ameriško zastavo ali kakšnim drugim pomembnim simbolom ter zagotovilom, da bo nakup pomagal pri reševanju ekonomije.

Za majhen znesek, dva ali tri dolarje, uporabnikom nato ponudijo nek uporaben izdelek in zahtevajo številko kreditne kartice ter vse ostalo, potrebno za izvedbo transakcije. Le malokdo pa v drobnem tisku, ki je ali pa ga dejansko sploh ni, opazi, da se je pravkar včlanil v klub, kjer se mesečna naročnina giblje od 80 do 90 dolarjev.

Na ta način naj bi goljufi, vključno z Juliette, Američane v zadnjem času oškodovali za okoli milijardo dolarjev. Juliette so zdaj naložili, da mora vrniti 90.000 dolarjev, prodati nakit in klavir ter še nekaj drugih predmetov večje vrednosti.

Oškodovanci so seveda besni, ker je vrednost zaseženih predmetov precej manjša od denarja, ki si ga je nezakonito priborila Juliette, a pristojni pojasnjujejo, da lahko zaplenijo le premoženje, ki ga prevarant zares ima. 'Tisto, kar zapravijo za potovanja, v igralnicah in podobno, je žal izgubljeno.'

 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (6)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 861