
2. Howard Schultz (2 milijardi dolarjev ali 1,5 milijard evrov) je odrasel v zelo siromašnem delu mesta. Kot perspektiven nogometaš je prejel štipendijo za univerzo. S trdim delom je kavarno, ki se je imenovala Starbucks, od leta 1987 razširil po vsem svetu.
3. Oprah Winfrey (2,9 milijard dolarjev ali 2,1 milijard evrov) je stara 19 let v ameriški državi Tennessee postala prvi televizijski obraz afroameriškega rodu. Rodila se je v revni družini in si s pridnim učenjem prislužila štipendijo, s katero je lahko obiskovala univerzo.
5. Shahid Khan (3,8 milijard dolarjev ali 2,8 milijard evrov) je danes eden najbogatejših ljudi na svetu; ko se je iz Pakistana preselil v ZDA, pa je najprej za 1,2 dolarja (0,9 evrov) na uro pomival posodo. To je počel med študijem, po katerem je ustanovil uspešno podjetje.
6. Kirk Kerkorian (3,9 milijard dolarjev ali 2,9 milijard evrov) je danes lastnik številnih počitniških kompleksov, a kdo bi si mislil, da je v osmem razredu prekinil šolanje, da bi pomagal preživljati svojo družino. Kasneje je uspel kot boksar, zaslužen denar pa investiral v gradnjo hotelov.
7. John Paul DeJoria (4 miljarde dolarjev ali 3 milijarde evrov) je star komaj 10 let že prodajal časopise, da bi pomagal svoji družini preživeti. Končal je v rejniškem domu in, preden se je zaposlil kot vojak, nekaj časa celo spal v svojem avtomobilu. Z 700 dolarji ali 512 evri je ustanovil podjetje, ki je sprva prodajalo šampone od vrat do vrat.

8. Do Won Chang (5 milijard dolarjev ali 3,6 milijard evrov) se je v ZDA preselil iz Koreje in najprej delal na bencinski črpalki, v kavarni in kot hišnik. Z ženo sta tri leta kasneje, leta 1984, odprla trgovino z oblačili. Forever 21 danes ni le trgovina, temveč veriga prodajaln.
9. Francois Pinault (15 milijard dolarjev ali 11 milijard evrov) je danes lastnik vrste podjetij, ki prodajajo luksuzne izdelke. A srednjo šolo je po svojih besedah zapustil, ker so ga zaradi revščine njegove družine nenehno dražili. Obogatel je tako, da je zelo poceni prevzemal majhna podjetja, ki so bila tik pred bankrotom.
10. Leonardo Del Vechio (15,3 milijarde dolarjev ali 11,2 milijardi evrov) je odrasel v sirotišnici, nato pa delal v tovarni, kjer je celo izgubil del prsta. Star 23 let se je odločil pričeti ukvarjati z izdelovanjem očal. Danes jih poznamo vsi. Gre za tako priznane znamke, kot sta Ray-Ban in Oakley.
Komentarji (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV