Medenka je nastala z združitvijo inovativnosti in slovenske tradicije. Tradicijo predstavlja slovenski med, inovativnost pa praktična embalaža in dodano sadje, obdelano s postopkom liofilizacije, ki ohrani kar 97 odstotkov vseh vitaminov.

V vsaki Medenki boste začutili vrhunsko znanje slovenskih čebelarjev in mladostniški navdih. Predstavlja moderen, naraven in zabaven način sladkanja za naše najmlajše in mlade po srcu.
Čeprav gre za sladkarijo, jo lahko uvrstimo na področje prehrane, ki koristi našemu telesu. Medenka je tako odgovor na vprašanje, kako sebi ali svojemu otroku pričarati naravno sladko izkušnjo, po okusu primerljivo s katerokoli drugo sladkarijo. Medenka je priboljšek, ki ne vsebuje rafiniranega sladkorja, konzervansov, aditivov, barvil, želatine ali drugih snovi, ki lahko škodijo zdravju.
Posladkajte se s štirimi različnimi okusi. Klasična okusa: Medenka z okusom cvetličnega medu in cimeta ter sadna okusa: Medenka z okusom jagode in Medenka z okusom pomaranče.
Najboljša stvar pa je njena preprosta uporaba. Privoščite si jo lahko kjer koli in kadarkoli, ne da bi se umazali.
Podjetniki, ki stojijo za to blagovno znamko, so Damjan Veber, Aljaž Tršar in Miha Jedlovčnik.

Miha in Aljaž sta prijatelja že od otroštva. Po zaključenem študiju Aljaž začne z delom v šoli, Miha pa se odloči za magistrski študij prava. A nato pride velika gospodarska kriza. V javnem sektorju ne zaposlujejo, zato Aljaž ne dobi rednega dela na šoli. Miha se zaveda, da imajo tudi pravniki težave z zaposlitvijo. Zato se prijatelja vedno pogosteje pogovarjata o podjetništvu. Ti pogovori so na začetku le sanjarjenje, vendar postajajo vse bolj pogosti. Tudi podjetniške ideje postajajo vse bolj dodelane.
Strahovi, s katerimi sta se soočala pred samostojno podjetniško potjo
"Če poveva po resnici, se nikoli nisva vprašala, ali bova zmogla ali ne," sta za Cekin.si dejala Aljaž in Miha. "Da ne bova imela dovolj lastnih finančnih sredstev, sva se zavedala že od podpisa pogodbe z Union hoteli. Veliko stvari se lahko naredi z malo sredstvi, če si vsaj malo iznajdljiv. Pomanjkanje lastnih finančnih sredstev je bil povod, da sva začela iskati sredstva. Prijavila sva se na SK 75 Slovenskega podjetniškega sklada, kjer so ponujali ravno takšna financiranja za startup podjetja. V sklopu tega razpisa so tudi delavnice, kjer ti svetujejo strokovnjaki s področja startup podjetij in te pripravijo na pitch, s katerim naj bi prepričal investitorje. Ker pitch dejansko pokriva vsa področja, katera zanimajo investitorja, so nama različni strokovnjaki svetovali, kako naj stvari izboljšava, kje imava pomanjkljivosti, katere prednosti naj izpostaviva. Ker je poraba sredstev, ki jih ponujajo tudi del tega, kaj zanima investitorje, so nama tudi tukaj svetovali, kako naj bi sredstva porabila. Iz teh delavnic sva odnesla veliko znanja, hkrati naju je to začelo zanimati in ko sva tam zvedela za knjigo Ash Mauraya, Delaj vitko, sva se držala vitkega podjetništva.
Ko sva prvič prišla na delavnice SK 75, sva si mislila, da sva tam najslabša in po izdelku in po znanju, ki sva ga imela. Na koncu pa ugotovila, da imava zelo dober izdelek in da sva se sposobna zelo hitro učiti. Strahove sva odpravila že od začetka: tam sva dobila potrditev, da imava dober produkt in veliko znanja, tako da sva lahko nadaljevala bolj samozavestno.
Splet okoliščin nama je torej pomagal, da sva iz potrebe po financiranju pridobila veliko znanja in se rešila večino začetniških strahov."
Ključni argument, zaradi katerega sta se le odločila, da gresta v podjetništvo
"Ključni argument, zaradi katerega sva se odločila za podjetništvo, je ta, da si ustvariva prihodnost. V podjetništvu sva v času, ko sva se zanj odločila, videla edino možnost za vir dohodka. Prav tako sva si od nekdaj želela sama razporejati čas in delo. V običajnih službah je trud in trdo delo velikokrat prezrto. Iz sveta podjetništva pa poznava nemalo zgodb, kjer se je trud in trdo delo obrestovalo."
Kratek opis začetkov in občutkov ob tem
"Začela sva jeseni 2014. Svoje podjetje sva odprla novembra 2014. Na začetku sva bila polna zanosa in sva optimistično začela prve korake. Nad prvimi uspehi sva bila navdušena, saj sva že od začetka začela poslovati z najboljšimi kavarnami in gostinskimi lokali na Štajerskem. Z zadovoljstvom sva v začetku novega leta 2015 začela sodelovati s hoteli in spomladi 2015 podpisala pogodbo s Union hoteli. To je bila za naju velika potrditev in tudi potrditev, da je izdelek zanimiv. Toda začetniško navdušenje se je hitro spremenilo v čisto nasprotje, ko sva ugotovila, da brez finančnih sredstev za masovno proizvodnjo Medenk ne bo šlo. Istočasno sva ugotovila, da na trgu ne obstaja polnilna linija za polnjenje najinega "inovatinega izdelka". V tem trenutku sva se resno zamislila nad prihodnostjo izdelka in najino podjetniško idejo. Takšna spoznanja spremljajo občutki razočaranja, žalosti in strahu, vendar jim ne smeš podleči. Z vztrajnostjo in optimizmom se vedno najde rešitev. In tudi midva sva jo."
S kakšnimi težavami sta se soočala v začetnem obdobju?
"Največji del težav je izhajal iz pomanjkanja denarja. Na začetku nisva imela veliko denarnih sredstev, skoraj vse sva vložila v razvoj ideje. Ostale težave so izhajale iz neznanja, kako izdelek razviti od ideje do končnega produkta, ki je primeren za na trg. Ne moreš verjeti, vendar obstajajo za to določeni koraki, ki ji moraš narediti."
Najpomembnejša lekcija, ki sta se je naučila v začetni fazi
"Najpomembnejša lekcija je zagotovo ta, da je treba vse predpostavke testirati. Produkt je treba testirati skozi vse faze razvoja produkta, le tako lahko zbereš konkretne informacije direktno od svojih potencialnih kupcev in uporabnikov."
Zakaj "Štartaj, Slovenija!"?
"Za sodelovanje v oddaji "Štartaj, Slovenija!" smo se odločili zato, ker je prvovrstna priložnost, da celotna Slovenija v zelo kratkem času spozna tvoj produkt, prav tako pa spozna zgodbo, ki stoji za tem produktom. Zavedamo se, da je prav zgodba tista, ki proda izdelek. Drugi razlog, zakaj smo se odločili za sodelovanje v projektu Štartaj Slovenija, je ta, da si naberemo znanje in izkušnje, ki so potrebne, da trguješ s tako velikim trgovcem, kot je Interspar Slovenija. Zavedamo se, da je sodelovanje v tem projektu velika referenca za naprej."
Kje se vidite čez pet ali 10 let?
"Verjamemo, da bo izdelek Medenka v roku petih let prisoten na vseh večjih trgih EU, imamo pa tudi kar nekaj idej za nove izdelke, ki jih bomo v okviru blagovne znamke Medenka postopoma uvajali na te trge. Težko napovemo, kaj bo čez 10 let. Imava še kar nekaj idej in inovativnih produktov, ki si jih želiva lansirati, a zaenkrat naj ostanejo skrivnost. Nekatere od teh se bodo tržile pod blagovno znamko Medenka, druge ne. Drživa se osnove, iz katere sva izhajala, in sicer – inovacije na področju čebeljih pridelkov."
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV