Luigi Petrella. 32-letni kuhar, ki nas je navdušil s svojimi omakami. Pred samostojno podjetniško potjo je delal kot kuhar v restavracijah, sedaj pa se posveča le proizvodnji slastnih omak Alla Luigi. S slednjimi je tako očaral ustvarjalce Štartaj, Slovenija!, da so ga povabili k sodelovanju v četrti sezoni te podjetniške oddaje.
Luigi kuha, Denis dobavlja sestavine, Matic pa skrbi, da posel "teče". In kako se je sploh porodila ideja o omakah ... "Denis je želel prodajati omake v njihovi mesariji. Nato je njegova mama na televiziji videla reklamo za Štartaj, Slovenija! in smo se pripravili ter našo idejo predstavili ekipi," je za Cekin.si povedal Luigi. Slednji prizna, da so spremljali vse sezone te podjetniške oddaje in da so vsako leto premlevali idejo, da bi tudi oni sodelovali, a šele sedaj se jim je zdelo, da so res pripravljeni. "To je priložnost, da uspeš. Pomagajo ti strokovnjaki, ki te naučijo veliko različnih stvari. Tako je lažje zadihati na trgu," dodaja.

Na začetku so bile domače omake bolj hobi, ko pa je šlo za res, sta z Maticem dala odpoved v rednih službah in se projektu posvetila 100-odstotno. Vse je bilo novo, saj se pred tem s podjetništvom nikoli niso ukvarjali. "Nismo si znali predstavljati, kakšen velik finančni vložek je potreben, zato smo s pomočjo družine investirali v proizvodnjo," razlaga Luigi, ki dodaja, da je 15 let delal po restavracijah za druge, vendar je bila njegova želja, da bi nekoč delal svoj posel. "Zato smo sedaj izkoristili to priložnost, ki nam je bila ponujena," pravi.
Prvi štirje meseci so bili najbolj težki, saj je bila za njih prav vsaka stvar nova in vse se jim je zdelo nemogoče. Velikokrat so se soočali s težavami, prizna, zato jim je tudi v podobnih trenutkih začela padati motivacija. "Ampak nismo obupali. Pogumno smo stopali naprej," pravi Luigi.
In kakšne težave so jih hromile, nas je zanimalo. "Z vsako stvarjo, katere smo se lotili, je bila težava. Na začetku smo se ukvarjali s pridobitvijo raznih dovoljen za opravljanje te dejavnosti, na primer inšpekcijski pregled obrata in podobno, nato izdelava haccp sistema, iskanje dobaviteljev, kuhanje velikih količin ... Na koncu moraš imeti stabilen produkt na polici," razlaga naš sogovornik. A na koncu jim je vse to uspelo in iz tega obdobja so se tudi veliko naučili. Na primer to, da vse, kar lahko narediš danes, ne prelagaš na jutri. Posel mora teči, naloge se morajo narediti, težave pa takoj odpraviti. Sedaj imajo na polici trgovine Spar dva izdelka, a vizija o različnih omakah obstaja in je še kako živa.
"Zaenkrat želimo obdržati domačo recepturo omak in ne želimo velike proizvodnje, saj bi se ta domač okus hitro izgubil. V prihodnje, če se bo posel razvil, pa vsekakor razmišljamo o primernih rešitvah in tudi zaposlovanju dodatnega kadra," pravi podjetnik Luigi, ki meni, da je že prihod na police tako velikega trgovca ogromen uspeh.

Si želite aktualne novice prejemati tudi na elektronski naslov? Potem se prijavite na Cekinove e-novice!
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV