Cekin.si
Potegujte se za brezplačno mentorstvo podjetnic Štartaj Slovenija.

Štartaj, Slovenija!

Priložnost za mlade podjetnike: prijavite se in pridobite dragocene nasvete

M.M.
17. 03. 2022 10.00
0

Začetek podjetniške poti je za marsikoga poln vprašanj. Zato je več kot dobrodošlo, da imajo podjetniki ob sebi izkušenega mentorja, ki jim bo iz prve roke odgovoril na pomembna vprašanja.

Podjetniška pot – še posebej na začetku – je lahko polna vzponov in padcev ter tudi vprašanj. V teh trenutkih je prava dragocenost imeti ob sebi nekoga, ki je to pot že prehodil. Zato so se podjetnice Štartaj Slovenija odločile, da bodo svoje znanje, izkušnje in motivacijo delile z drugimi.

Prijavite se in med vsemi oddanimi prijavnicami bodo predstavniki partnerjev Štartaj Slovenija izbrali deset mladih podjetnic in podjetnikov, ki bodo prejeli edinstveno priložnost, brezplačno mentorstvo podjetnic Štartaj Slovenija. Rok za prijavo je 20. marec 2022.

Kaj pridobiš? 

Z oddajo prijavnice se poteguješ za ekskluzivno individualno srečanje z eno izmed podjetnic Štartaj Slovenija. Mentorstvo Štartaj Slovenija je priložnost za mlade podjetnice in podjetnike, da se srečajo z izkušenejšimi podjetnicami – podjetnicami Štartaj Slovenija, med katerimi sta kar dve zmagovalki sezon, nositeljici naslova HIT PRODUKT. Ponujajo tri brezplačna individualna srečanja po eno uro, na katerih bo vsaka podjetnica eni ekipi ali posamezniku/-ci pomagala s konkretnimi nasveti, kako storiti korak naprej pri svojem projektu. To je priložnost za mreženje, učenje in nadgradnjo projektov s konkretnimi poslovnimi povezavami. 

Potegujte se za brezplačno mentorstvo podjetnic Štartaj Slovenija.
Potegujte se za brezplačno mentorstvo podjetnic Štartaj Slovenija.FOTO: Profimedia

Kdo so mentorice?

Karmen Meze in Neža Mlakar sta ustanoviteljici podjetja La Popsi. Podjetnici pravita, da je najpomembnejše, da ne obupaš, da si pripravljen na vzpone in padce ter da se teh ne ustrašiš. Kateri nasvet jima je najbolj pomagal na začetku njune podjetniške poti? »Nama je najbolj pomagal nasvet, da ni vse v odličnem produktu, ampak je tudi v ljudeh, ki stojijo za njim. Dal pa ga nama je takratni mentor, ki nama je pomagal preskočiti ogromno stopnico v najinih glavah in nama dajal vso podporo, ki sva jo potrebovali v najnapornejših trenutkih,« sta za Cekin.si razkrili podjetnici.

Aleksandra Lelov je ustvarjalka prve slovenske linije naravnih mil in šamponov za male živali Yanika.

Nina Štefe in Tjaša Smuk sta podjetnici šeste sezone Štartaj Slovenija, ki sta iz svoje virtualne kavarnice ustvarili znamko Bossy Cafe.

Nina Slapšak je podjetnica druge sezone Štartaj Slovenija in ustanoviteljica podjetja Odori. Kateri nasveti so najdragocenejšii na začetku podjetniške poti, nas je zanimalo. »Pomembno je, da verjameš v svoj izdelek, preučiš konkurenčni trg, si pripravljen trdo delati za uspeh in vztrajaš na svoji začrtani podjetniški poti,« poudarja Nina, ki dodaja, da na koncu največ štejejo izkušnje, ki jih pridobiš z vsakim novim projektom.

Špela Lukas je soustanoviteljica znamke Pokica, ki se je projektu Štartaj Slovenija pridružila v drugi sezoni.

Jasna Grbić je v prvi sezoni Štartaj Slovenija na trg vstopila z ročno izdelanim mazilom za nego in zaščito kože po tetoviranju.

Tina Deu iz družine najbolj znanih slovenskih “palačinkarjev” je svoje znanje o podjetništvu izpilila skupaj z možem Aljažem Deuom, ki je v tretji sezoni Štartaj Slovenija navdušil s pripravljeno zmesjo Palačinke takoj!.

Anja Bordon je v tretjo sezono Štartaj Slovenija vstopila kot neizkušena podjetnica, danes pa je prvakinja dolgih razdalj, saj se njeni izdelki Gaia Naturelle prodajajo v številnih državah v Evropi in zunaj nje, od Kanade do Združenih arabskih emiratov.

»Po mojem mnenju je ena pomembnejših stvari to, da na začetku podjetniške poti ohranjaš osredotočenost na svoj cilj. Meni je zelo pomagalo, da sem bila stalno v družbi drugih podjetnikov, ki so prav tako začenjali svojo podjetniško pot. Energija, ki jo oddajajo mladi podjetniki, je neprecenljiva, hkrati pa sem v tem času navezala veliko pomembnih stikov, ki so mi kasneje pomagali ali me povezali z nekom, ki mi je v določenih situacijah pomagal. Zaradi tega tudi čutim odgovornost, da novim podjetnikom ponudim to, kar sem na začetku dobila sama,« je za Cekin.si dejala Anja. In kateri nasvet ji je pomagal na začetku podjetniške poti? »Nasvet, ki mi je v resnici najbolj pomagal, pa sem ga žal skoraj prepozno upoštevala, je, naj ne delam vsega sama, ampak naj nekoga zaposlim oziroma poiščem pomoč,« nam je še razkrila.

Tina Štrubelj, ustanoviteljica podjetja Nelipot, je več kot samo podjetnica. Njeno poslanstvo ozaveščanja ljudi o pomembnosti izbire kozmetičnih produktov ter njihovem vplivu na naše zdravje in okolje jo je pripeljalo do razvoja več kot 15 različnih izdelkov.

Kaj je najpomembnejša stvar, na katero morajo paziti podjetniki ob začetku podjetniške poti?

Vsak začetek je težak in težko bi izpostavili samo eno stvar, ki je najpomembnejša na začetku podjetniške poti. Toda če že moramo kaj izpostaviti, je največja napaka na začetku to, da se ne oziraš okrog sebe, da ne sprašuješ, da ne iščeš zaveznikov in nasvetov ter se ne učiš od svojih predhodnikov. Nekatere stvari se je treba naučiti iz lastnih napak, ampak pomembno je, da se čim več stvari naučiš iz napak, ki so jih pred teboj storili drugi.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 856