Špela in Andrej Mis sta starša dveh fantov in podjetnika. Andrej je po izobrazbi gostinski tehnik, višje šole ni zaključil. Špela pa je diplomirana organizatorka in managerka na področju kadrov.
Zadnji dve leti sta zaposlena v svojem podjetju. Imata gostinski lokal, v katerem Andrej dela vse dni, Špela pa skrbi za marketing in papirologijo. Občasno pomaga tudi v lokalu, oba pa se sedaj še posvečata še projektu Štartaj Slovenija.
Idejo za Moj Sufle sta imela že dlje časa, v sedanji obliki pa sta si jo zamislila in realizirala lansko leto. Proizvodnjo sta zagnala letos poleti.
"Ideja o samostojni poslovni poti je bila prisotna že dlje časa. Zavedala sva se, da imava vse potrebne sposobnosti za uspešno zgodbo. Prelomno leto, ko je padla odločitev, je bilo leto 2017. Ko sva analizirala trg, sva ugotovila, da je ponudba resnično slaba, skoraj identična od lokala do lokala ... Najina ideja o produktih pa bi bila resnično bolj kvalitetna in drugačna," je za Cekin.si dejal Andrej Mis.

Andrej je v gostinstvu že od svojega 15. leta. Ko sta se s Špelo odločila za korenito spremembo v svojem poklicnem in zasebnem življenju, je Andrej najprej dal odpoved v službi, kjer je imel redno zaposlitev za nedoločen čas. Tako je pridobil čas za razmislek in iskanje primerne lokacije, kjer bi začela svojo poslovno pot. "Po dokončni odločitvi sva v posel kar skočila brez zadržkov in pretiranih strahov. Strah, ki je bil in mislim, da bo vedno prisoten, je: česa še ne znava in česa še ne veva? Da naju čim manj stvari lahko preseneti pri delu," je razkril Andrej.
Posel ni samoumeven, opozarja Andrej. To sta okusila tudi konec leta 2017, ko sta padla na realna tla. Takrat sta namreč ugotovila, da kljub vsem predvidevanjem, velikemu denarnemu vložku v lokal, primerni lokaciji, dobri ponudbi, super izvedbi in tako naprej, posel resnično ni samoumeven. "Bilo je zelo težko. Sam sem delal cele dneve, sedem dni v tednu ... Kljub temu pa ni bilo želenih finančnih rezultatov. Tolažilo me je dejstvo, da so bili gostje zadovoljni in so se vračali. Tako sva vztrajala, čeprav sva se velikokrat vprašala, kaj nama je bilo tega treba in če sva se res prav odločila, da sva šla na to samostojno pot," se začetkov spominja Andrej.
Večjih težav nikoli nista imela. "Težava je bila, kaj in kako delati, da bi izboljšali in povečali mesečne prihodke? Ko sva bila v neprijetnem položaju in sva se soočala s slabimi rezultati, sva še bolj intenzivno iskala ideje in rešitve za izboljšanje poslovanja. Trpela je predvsem glava," je za Cekin.si razkril Andrej.
Najpomembnejša lekcija, ki sta se jo s Špelo naučila v tej začetni fazi, je, da ne smeš obupati prekmalu, da moraš verjeti v sebe in v svoje sposobnosti, saj je običajno tako, da po dežju posije sonce. Vse se zgodi z nekim razlogom, sta prepričana Andrej in Špela.
In Štartaj, Slovenija! je bila za njiju odlična izbira, poudarjata. "Dejstvo je, da boljše možnosti za postavitev izdelka na trg ni! Projekt Štartaj Slovenija je unikaten, edinstven in ponuja vse, kar potrebuje mladi podjetnik. Dobiš zelo dobro marketinško izpostavljenost, prostor na policah najboljše trgovske verige v Sloveniji, veliko znanja od ekipe, ki uspešno vodi projekt že četrto sezono, in maksimalno podporo, kjer jo potrebuješ," meni Andrej.
Prav na podlagi tega, da sta spremljala pretekle sezone Štartaj, Slovenija! in sta videla, kaj pomeni sodelovati v tako pomembnem projektu, sta se odločila, da se prijavita. "Moj Sufle v lokalu strežemo že od vsega začetka in ker je bilo vse več gostov, ki so želeli to sladico za domov, mi pa smo jo takrat stregli še v keramičnih posodicah, je bila izvedba tega malo težja in takrat sva začela razmišljati, če bi Moj Sufle zapakirala v embalažo za domov. Vedela sva, da se ti lahko s takim projektom, kot je Štartaj Slovenija, odpre veliko različnih priložnosti, ki bi jih bilo škoda zamuditi. Zaradi novih izkušenj, znanj, tudi tega, da bi Moj Sufle postal dostopen vsem in predvsem zaradi vsega naštetega v prejšnjem odgovoru, sva se odločila, da se prijaviva v četrto sezono," je še poudaril Andrej.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV