
V prodaji se je pomerila tudi ekipa Pokica. Njen prodajni cilj je bil, da prodajo 60 kosov Pokic.
Ali bo ekipi uspelo? Kako so se lotili prodaje?
Voditelj oddaje "Štartaj, Slovenija!" Matija Goljar je spremljal, kaj počnejo. "Iskreni so, mladi so, prijetni so, imajo v redu produkt ...," pravi. A kakšna bo njihova disciplina in vztrajnost?
Prodajo so začeli po šolsko:
1. lekcija: Prvi stavek mora biti dovolj dober, da pritegne kupca.
2. lekcija: Kupcu predstavi prednosti svojega produkta.
In nato še zadnja, najpomembnejša:
3. lekcija: Jasen poziv k nakupu.
A ekipa Pokic zadnje lekcije ni izvedla. Čeprav so bile stranke navdušene, izdelka niso kupile. Če bi strankam ponudili vrečko Pokic v roke, bi bila možnost nakupa bistveno večja. Kljub temu so stranke same prevzele iniciativo – številne so namreč same s polic vzele Pokice.
Zato je čas za "skritega kupca". Rožle jim bo postavil številna in ključna vprašanja, in sicer bo za to porabil kar 15 minut. Ali bodo podjetniki zdržali? Kako se bodo odzivali in obnašali? Ga bodo jemali resno, saj se bo veliko hecal?
Kako je pogovor potekal, si lahko pogledate v dodanem videu, mi vam pa razkrijemo, da ekipa Rožletu ni uspela prodati svojega izdelka. Zato jih je Goljar poučil o še eni pomembni lekciji: ko se s stranko pogovarjajo, naj imajo izdelek v roki in naj ga ponudijo v nakup.
Ali je ekipa Pokica izpolnila zastavljeni prodajni cilj? Več v dodanem videu!
Lekcija za vse podjetnike, ki nas berete: "Skozi leta mentorstva sem ugotovil, da se Slovenci bojimo prodajati in smo tej veščini dali negativen prizvok. A če nekaj ustvarimo, si seveda želimo, da drugi to uporabljajo. Prav nič vsiljivega in neuvidevnega ni pri tem, če želimo naš produkt prodati. Za prvič je ekipa Pokice izjemno dobro pristopila k prodaji, zmanjkalo jim je le pri pozivu k nakupu," pravi Goljar.

Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV