V nadaljevanju članka vam predstavljamo top 5 nasvetov, s pomočjo katerih boste našli delo, ki ga boste resnično oboževali.
Iskanje zaposlitve je kot iskanje partnerja. Seveda greste lahko s prvim, ki ga srečate, a vprašanje je, ali vas bo to osrečilo. Zato morate tudi pri iskanju nove zaposlitve postaviti določena pričakovanja, zahteve in meje. Le tako boste našli ljubezen svojega življenja: delo, ki ga boste imeli radi in vam bo omogočalo lepo življenje.
Kaj sploh želite delati?
Morda ste prišli v fazo življenja, ko ne veste, ali je izbrani poklic sploh še za vas. Tovrstni občutki so dokaj pogosti med zaposlenimi. Zato razmislite, kaj si sploh želite početi. Poznamo številne zgodbe sedaj uspešnih podjetnikov, ki so začutili nezadovoljstvo in so se odločili za spremembo karierne poti.
Morda pa sploh ne veste, kaj bi želeli početi, čutite pa, da sedanji poklic ni več za vas. V tem primeru začnite zapisovati ideje, ki se vam motajo po glavi, pa čeprav so to le prebliski. Morda boste iz zapisanega ugotovili, kateri poklic vas privlači.
Obstajajo tudi karierni svetovalci, tako da se lahko obrnete tudi nanje.
Prijava na prijavo – ne pridete nikamor
Če se le avtomatizirano prijavljate na različne razpise, potem je skrajni čas, da spremenite taktiko, ki je več kot očitno neuspešna.
Pobrskajte po družbenih omrežjih, kot so na primer LinkedIn, Twitter, Facebook ... in se povežite z ljudmi, ki so zaposleni v podjetjih, ki vas zanimajo. Mrežite se, naj vedo za vas. Ko bo pravi čas, pa kar pogumno predlagajte sestanek, na katerem bi se predstavili.
Če je le možno, se udeležujte raznih dogodkov, kjer boste spoznali predstavnike podjetij, ki vas zanimajo. Pojdite na sejme, predavanja, okrogle mize in podobno.
Pripravite vprašanja
Ko se pripravljate na razgovor za zaposlitev, pripravite odgovore na najbolj pogosta vprašanja kadrovnikov, a ne pozabite tudi na svoja vprašanja za potencialnega delodajalca. Morda boste tako hitro ugotovili, da to delovno mesto ni za vas.
Prav tako vprašajte, ali bi lahko pogledali, kje bi opravljali delo, kdo bi bili vaši sodelavci in nadrejeni ... Tako boste hitro začutili, ali vam vzdušje in način dela ustrezata. Nato pa si vzemite čas in razmislite, ali boste zaposlitev sprejeli ali zavrnili.

Preverite kulturo podjetja
Morda vam ponujena zaposlitev popolnoma ustreza, toda ali vam ustreza tudi kultura podjetja? Ali so odnosi striktno formalni, vam pa to ne ustreza? Morda ravno obratno? Ali imate možnosti za napredovanje in pod kakšnimi pogoji? Ali podpirajo različne oblike dela – hibridno, od doma in podobno? Ali bi delo vplivalo na vaše zasebno življenje in na kakšen način?
Na spletu lahko odkrijete veliko informacij in mnenj o določenih podjetjih, a bodite previdni – na raznih spletnih forumih boste odkrili zapise, ki so izredno subjektivni. Zato jih vzemite z rezervo.
Odgovorite na vprašanja
Ko se boste po prejeti ponudbi odpravili domov, odgovorite na naslednja vprašanja: ali je to res tisto, kar si želim? Ali bom srečen? Ali bo moja kariera cvetela? Ali bom lahko ustvaril zdravo ravnovesje med službenim in zasebnim časom? Ali sem zadovoljen s ponujenim plačilom? Kaj pa z dodatki, nagradami?
Če ste pri nekaterih vprašanjih odgovorili negativno, se vprašajte, ali bi ponujeno sploh sprejeli, saj se vaše nezadovoljstvo lahko le krepi.
Vir: thebalancecareers.com
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV