
Kot je medijem razkril vodja podjetja Horst Kottmeyer, njegov zdaj že nekdanji delavec meni, da se mu bolj splača prejemati državno pomoč in delati "na črno". Kottmeyer meni, da bi ta praksa lahko postala pogostejša.
"Delavec je v srednjih 30. in je rekel, da bi lahko zaslužil več, če bi delal na črno in živel od državne pomoči, to je Bürgergeld," je dejal Kottmeyer v intervjuju za Bild, poroča Fenix Magazin.
Moški je bil v podjetju zaposlen devet mesecev in je kot skladiščnik zaslužil 14 evrov na uro. Po besedah Kottmeyerja je to začetna plača podjetja. Uporabniki državne pomoči pa vsak mesec prejmejo 502 evra na mesec, poleg tega pa imajo tudi plačane še stroške najemnine in ogrevanja. Prihodnje leto se bo sicer ta pomoč zvišala na 563 evrov na mesec. Mnogi se ob tem bojijo, da bo Nemčija postala družba, v kateri se ne bo več splačalo delati. Tako bodo eni delali, drugi pa bodo živeli na račun države.
Kottmeyer, ki je že tretja generacija na čelu podjetja in trenutno zaposluje 350 ljudi, se boji, da bi se njegovemu nekdanjemu zaposlenemu lahko pridružili še drugi sodelavci, poroča omenjena spletna stran. Tako bi podjetje ostalo brez delavcev, ki jih krvavo potrebujejo.
"Nič še ne kaže, da bi drugi delavci lahko storili enako kot moj nekdanji delavec, vendar nevarnost obstaja. Ljudje mislijo, da se jim ne splača delati, če imajo tisti, ki prejemajo pomoč in delajo še na črno, več dohodkov kot tisti, ki so zaposleni," je dejal Horst Kottmeyer.
Na Cekin.si smo o tem sicer že poročali. Očitno je, da imajo v Nemčiji resne skrbi s tem fenomenom.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV