Odločitev za delo med počitnicami, prazniki ali kadar koli v prostem času ni vedno najbolj enostavna, saj nanjo lahko vpliva še veliko drugih dejavnikov. V nadaljevanju vam zato predstavljamo prednosti in slabosti dela med počitnicami.

Prednosti dela na počitnicah
Prednosti dela na počitnicah vsekakor so, a je treba premisliti, če se vam to dejansko izplača.
Dodatni zaslužek, bonitete ali napredovanje
Ena od prednosti je zagotovo možnost dodatnega zaslužka, če podjetje izplačuje nadure za take primere ali ponuja kakršne koli druge bonitete. Z delom na počitnicah lahko dokažemo svojo zavzetost in predanost ter si omogočimo boljše pogoje za napredovanje ali pa spodbudimo razvoj lastnega podjetja, hobija, dejavnosti ...
Delo brez pritiska
Mnogi lažje in boljše opravljajo svoje delo, ko niso pod pritiskom, zato je lahko delo na počitnicah večkrat celo bolj produktivno kot med delovnikom. V sproščenem vzdušju, brez stresa in nenehne naglice lahko pridemo celo večkrat do boljših rešitev. Prav tako pa imamo več časa in volje za takšne in drugačne navdihe.
Nabiranje dodatnih veščin in znanja
V primeru, da naša služba ni samo naša služba, ampak nam predstavlja veselje in nam zaposluje misli tudi na počitnicah, lahko to izkoristimo sebi v prid ter se še kaj novega naučimo, kar nam bo lahko pomagalo nadgraditi naše znanje in delo.

Slabosti dela na počitnicah
Tako kot prednosti obstajajo tudi slabosti, ki jih je dobro vzeti v obzir pred odločitvijo.
Zamujeni trenutki z bližnjimi
Z delom med počitnicami lahko zamudimo veliko lepih trenutkov z našo družino ali prijatelji. Službene obveznosti v prostem času zmanjšujejo tudi doživljanje vseh teh trenutkov, saj smo z mislimi stalno pri tem, katere naloge moramo še narediti in se zaradi tega ne moremo popolnoma prepustiti.
Večji pritisk zaradi usklajevanja
Namesto da bi dali vse štiri od sebe, to lahko pomeni, da moramo usklajevati službene in družinske obveznosti, kar nam lahko povzroči še več stresa in pogosto vodi do izgorelosti. Prav tako pa brez meja med poklicnim in zasebnim življenjem ne moremo posvetiti časa drugim stvarem, ki nam mogoče izpolnjujejo našo dušo.
Več zagona in motivacije po predahu
Če smo nenehno vpeti v delo in se ne znamo nikoli ustaviti, to pogosto nima ugodnega vpliva na naše zdravje, hkrati pa zaradi preobremenjenost lahko izgubimo motivacijo in zagon za delo. Včasih se je dobro malo umakniti in se nato vrniti v kar najboljši formi, ko smo spet spočiti in sveži.
Torej, odločitev delati ali ne delati v prostem času, je seveda osebna in odvisna tudi od vaših preferenc, a v prvi vrsti bodite iskreni pri tem, kaj si v resnici želite. Nihče vam namreč ne brani, da v svojem prostem času počnete to, kar hočete, pa naj bo to tipkanje po računalniku ali ležanje na plaži.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV