
Produktivnost zaposlenih v popoldanskem času upada, kaže nedavno objavljena študija v znanstveni reviji Plos One.
Raziskovalci so dve leti preučevali 800 zaposlenih, ki delajo v pisarni in ne doma. Za razliko od drugih študij, ki so preučevale produktivnost delavcev, se ta ni zanašala na samoocenjevanje ali povratne informacije nadrejenih. Namesto tega so raziskovalci sledili meritvam uporabe računalnika, kot so hitrost tipkanja, aktivnost miške in napake pri tipkanju.
Največ tipkarskih napak je bilo zabeleženih v popoldanskem času. Največ napak in upad produktivnosti so sicer zaznali ob petkih popoldne.
"Naša ugotovitev je skladna s podobno raziskavo, ki je pokazala, da se število nalog, ki jih zaposleni opravijo v četrtek in petek, zmanjša," je za ScienceDaily.com povedal Taehyun Roh, soavtor študije in docent na oddelku za epidemiologijo na teksaški univerzi A&M.
Avtorji študije poudarjajo, da študija prinaša vse več dokazov, da bi morala delovna mesta omogočati večjo fleksibilnost. Ankete kažejo, da bi večina delavcev pozdravila to spremembo. Po raziskavi strani Monster je 61 odstotkov zaposlenih izjavilo, da bi raje delali štiri dni na teden.
"Fleksibilen delovni čas, hibridno delo ali štiridnevni delovni teden lahko pomagajo omiliti negativne učinke dolgih delovnih tednov ter spodbujajo boljše počutje in produktivnost zaposlenih," menijo avtorji študije.
Vir: Index.hr
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV