'Obstaja več razlogov, zakaj želi delodajalec zaposlenega prisiliti k odpovedi'

'Obstaja več razlogov, zakaj želi delodajalec zaposlenega prisiliti k odpovedi'

M.M.
12.01.2025, 4:27
0
Neverjetno, kaj se lahko dogaja ...

Za prikaz vsebine je potrebno omogočite piškotke družbenih omrežij. Omogoči piškotke

V sodobnem svetu se marsikateri delodajalec zaveda, da je za uspešnejše poslovanje treba pritegniti in se obdati z dobrimi zaposlenimi, dejstvo pa je tudi, da si delodajalci včasih želijo, da bi se nekateri delavci samoiniciativno poslovili. In pri slednjih ne gre za zaposlene, ki bi bili slabi delavci, ki bi jih lahko odpustili iz krivdnih razlogov. Če se jim ne posveti, da morajo iti, pa nekateri delodajalci ustvarijo delovne pogoje, ki jih prisilijo k temu, poroča hrvaška spletna stran poslovni.hr

"Obstaja veliko razlogov, zakaj želi delodajalec zaposlenega prisiliti k odpovedi. Eden od razlogov je ta, da se vodstvo podjetja odloči, da so stroški poslovanja previsoki za nove zaposlitve ali da proizvodna linija ni več popularna in ne vedo, kam preseliti prejšnje zaposlene. Ali pa morda umetna inteligenca zmanjša potrebo po zaposlenih. Ne glede na razlog lahko zaposleni, ki odpovedo delo, matičnemu podjetju prihranijo čas in denar, saj jim med iskanjem dela ni treba plačevati odpravnin, prispevkov in denarne pomoči," navaja omenjena spletna stran. 

Eden od načinov, ki so jih uporabili nekateri delodajalci, je tudi ta, da so zaposlenega vsak dan prisilili priti v službo, torej da so mu ukinili opcijo hibridnega dela od doma.

PREBERI ŠE

Direktor, ki se je odločil zaposlene vrniti nazaj v pisarne

Eden od načinov je šikaniranje zaposlenega, ki je seveda zakonsko prepovedano. Potem je tu še mikromanagement, ki je na vsakodnevni ravni prava muka.

Vendar je vse našteto le ena plat medalje. Po mnenju nekaterih strokovnjakov so namreč najboljši zaposleni prvi, ki se ne strinjajo z vsakodnevnim prihodom na delo, saj vedo, da imajo možnost izbire, se pravi, da bodo zelo enostavno našli novo zaposlitev.

Odpoved
OdpovedFOTO: Shutterstock

Prav tako se lahko zgodi, da bodo delodajalci z ukrepi, ki so namenjeni temu, da bi kdo samoiniciativno dal odpoved, prepodili stran tudi preostale zaposlene. Negativno vzdušje se namreč hitro širi in gledati, kako se na nekoga vrši pritisk, ni najbolj prijetno. 

Zaposleni ima možnost prijave delodajalca, če pa se kljub vsemu odloči za odhod, potem je najbolje, da to naredi premišljeno in naj poskrbi, da se bo poslovil dostojanstveno. 

PREBERI ŠE

Tudi tako odpuščajo delavce v Sloveniji

Vir: poslovni.hr

PREBERI ŠE

Prepoznajte znake, da boste dobili odpoved