Koliko časa na dan porabite za pisanje e-pošte? Čas je sicer odvisen od vrste dela in vašega položaja, a nedavna raziskava Slacka kaže, da se med delovnim tednom v povprečju en cel delovni dan oziroma nekaj več kot osem ur izgubi prav s pisanjem elektronske pošte. Zdi se, da je pošta kljub številnim drugim orodjem in storitvam še vedno primarni način poslovne komunikacije.
Slackova raziskava, ki so jo izvedli na vzorcu več kot 8000 zaposlenih v manjših podjetjih, je pokazala, da elektronska pošta, torej pisanje le-te in nenehno preverjanje prejetih sporočil, vpliva na njihovo produktivnost, poroča spletna stran Zimo.
Polovica vprašanih celo meni, da je to eden od razlogov, zakaj ne morejo uspeti na svojih delovnih mestih. Prav tako se je izkazalo, da nekatera elektronska sporočila zaposleni popolnoma ignorirajo. Katere ne bodo prebrali, se odločijo na podlagi naslova pošte. V povprečju gre za šest sporočil na dan.

Prav tako naj ne bi brali sporočil, ki so daljša od osmih stavkov.
Mnogi ali skoraj polovica jih zamudi kakšno elektronsko pošto, ker konča v mapi z vsiljeno pošto, medtem ko 44 odstotkov vprašanih meni, da je njihov nabiralnik poln nepomembne elektronske pošte. Tako bo veliko zaposlenih iz določenega razloga (ignorirajo e-poštna sporočila, jih brišejo ali ta končajo med vsiljeno pošto) zamudilo nekatere pomembne poslovne informacije. Zaradi vsega tega 27 odstotkov zaposlenih meni, da je elektronska pošta zastarela oblika komunikacije.
Število napisanih elektronskih sporočil je v enem tednu skoraj trimestno in zaposleni v povprečju napišejo 99 elektronskih sporočil na teden.
Dierdre Byrne, vodja Slackovega oddelka za Veliko Britanijo in Irsko, je svoje stališče do e-pošte opisala na zanimiv način: "E-pošta je ščurek interneta in nikakor noče umreti." Na podlagi omenjene raziskave meni, da elektronska pošta enostavno ne izpolnjuje več svojega namena, saj zaposleni izgubijo cel delovni dan na teden samo s pisanjem elektronske pošte, ki je prejemniki včasih niti ne preberejo.
V takšnih primerih bi prav prišla umetna inteligenca, ki bi lahko poleg sestavljanja elektronske pošte, kar se je do zdaj izkazalo za zelo uspešno, iz prejete elektronske pošte izluščila tudi najpomembnejše podrobnosti, tako da bi bili prejemniki bolj ali manj seznanjeni z celotno vsebino e-poštnih sporočil, ne da bi jih prebrali.
Vir: Zimo, Tech Spot
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV