Kaj pomeni, da je nekdo na delovnem mestu "preveč prijazen"? O tem so se spraševali na spletni strani Wall Street Journal (WSJ) in prišli do zanimivih ugotovitev.
Večina korporativnih kultur je opustila "militaristično" obnašanje menedžerjev, ki ukazujejo in grozijo, saj ga skoraj da ni človeka, ki bi rad delal z diktatorji in manipulatorji.
Po drugi strani pa velja tudi to, da marsikomu ni všeč, ko je nekdo "preveč prijazen". Znak, da spadate v skupino "preveč prijaznih", je na primer to, da se prepogosto opravičujete. To za razvoj vaše kariere ne bo preveč dobro.
Treba je imeti ustrezno stopnjo samozavesti, da najprej ugajate sebi, šele potem drugim. Ali še bolje, da vaše delo ne bo samo ugajanje sodelavcem.
Včasih lahko preveč prijazno obnašanje izpade, kot da dvomite vase, v svoje znanje in veščine. To spet pošilja slabo sporočilo delodajalcu in ekipi, s katero delate. Del tega, da delujete samozavestno, je ton vašega glasu.

Uskladite višino svojega glasu s svojo energijo in tem, o čemer govorite. Skratka, ne bodite preveč tiho, a tudi ne preveč agresivni.
Ni lahko doseči, da ste videti trdni in samozavestni, ne pa agresivni in arogantni. Najprej postavite jasna pričakovanja, kaj želite sporočiti in kako.
Vadite! Ne povzdigujte glasu, ne "sikajte", govorite razločno in odločno, a sprostite obrazne mišice in ne zategujte z usti. Vaš glas naj bo "intenziven", a ne grozeč.
Vir: WSJ in biznis.telegraf.rs
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV