
Avtomobilov ne postavljajte pod drevesa, saj neurje s točo pogosto spremlja tudi močan veter, ki lahko poškoduje avtomobil, če bo drevo stresalo huje, kot ste pričakovali.
Ne samo, da je z zakonom prepovedano, tudi življenjsko nevarno je ustaviti avtomobil v podvozih, predorih in na cesti, če vas med vožnjo dohiti toča.
Čeprav je takšno dejanje na prvi pogled logično in človeško razumljivo, s tem ogrožate sebe in druge udeležence v prometu. Gotovo se strinjate, da je življenje več vredno od avtomobila.
Višina zavarovalne premije je odvisna od posameznega primera, navadno so premije proti toči vezane kot dodatna postavka pri sklenitvi kasko zavarovanja, zato vam bodo natančen izračun podali zavarovalniški agenti.

Kako ravnati v primeru škode zaradi toče?
Najprej preglejte avtomobil. Če ima razbita stekla in imate sklenjeno kasko ali delno kasko zavarovanje, ki takšno škodo krije, ga odpeljite na cenilno mesto, nato pa k serviserju, da vam stekla zamenja in popravi zvito pločevino.
Nekateri serviserji že imajo sklenjeno pogodbo z zavarovalnicami, da lahko nastalo škodo ocenijo sami in jim zavarovalnica prizna cenitev ter krije stroške popravila.
V primeru, da je vozilo v nevoznem stanju in imate sklenjeno asistenco oziroma ste član AMZS, jih pokličite za pomoč, avtomobil naj vam prepeljejo na pooblaščen servis ali cenilno mesto.
Kaj pa, da je ples narave bil prehud in je prišlo do škode katastrofalnega obsega, hkrati pa avtomobil nima poškodovanih stekel? Svetujejo, da je dobro počakati nekaj dni, da se gneča na cenilnih mestih umiri, nato pa pripeljite avtomobil na cenitev. Vsekakor si v vmesnem času zapišite kraj dogodka in avtomobil ter škodno stanje fotografirajte in dokumentirajte.
Zavarujte tudi svoj dom
Preventiva svetuje - odstranite vse lomljive garniture iz teras, balkonov in vrtov, zaprite okna in žaluzije, z odejami in rjuhami pokrijte rože in dele streh ali strehe vrtnih ut ter pomožnih objektov.
Po toči, ki je povzročila škodo na vaši nepremičnini, nemudoma o tem obvestite svojega zavarovalnega zastopnika, fotografirajte vso škodo in pričnite s sanacijo nastale škode, v kolikor vremenske razmere to omogočajo.

Škodo lahko prijavite tudi na spletni strani zavarovalnice ali na brezplačni številki; skoraj vse slovenske zavarovalnice imajo to opcijo. V najkrajšem možnem času vas bo kontaktiral cenilec in v kolikor bo ocenil za potrebno, tudi opravil ogled.
Zavarovalnice trdijo, da zavarovanci ob pravilno prijavljenem škodnem zahtevku zavarovalnino dobijo izplačano v najkrajšem možnem času.
Vendar se morate zavedati, da je v primeru katastrofalnih neurij s točo število škodnih zahtevkov ogromno, s tem pa je čas reševanja vašega zahtevka navadno podaljšan.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV