V Oslu naj bi torej za žensko striženje v povprečju odšteli kar 83 evrov, v Ljubljani, ki je nekje na sredini lestvice, pa nekje 30 evrov. Smo v družbi s Tokyjem, Montrealom, Doho in Barcelono. Najdražji so še Zurich, Geneva, New York, Copenhagen. Največ boste prihranili, če se postrižete, medtem ko potujete v Džakarto, Peking, Kijev in Bangkok.
Nepravično
Prav nepoštene pa so razlike v ceni med ženskim in moškim striženjem, nadaljujejo analitiki. Ženske lahko plačajo več v bolj poceni mestu kot pa moški v najdražjem. "V povprečju žensko striženje, če gledamo svet kot celoto, stane kar 40 odstotkov več," pove analitik Andreas Höfert. "Za ceno enega ženskega striženja v Oslu bi se lahko moški 18-krat postrigel v Nairobiju." Nekje so cene tudi bolj pravične. "V Džakarti in Hong Kongu ženske povprečno plačajo toliko kot moški, v Dublinu in Cairu pa ženske plačajo trikrat več kot moški."
Tudi pri nas v povprečju moški plačujejo veliko manj. Enkrat manj natančneje. Povprečno striženje stane 15 evrov, spet nas to uvršča nekam na sredino. Najdražje je spet v Skandinaviji in Švici, najceneje v Indoneziji in na Kitajskem, med evropskimi državami pa v Ukrajini, Romuniji in tudi na Portugalskem.
Komentarji (15)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV