jo

Verbalni napadi na zaposlene zaradi PCT-ja. Kako jih mora delodajalec zaščititi?
23. 09. 2021 15.29Po uveljavitvi ukrepa, da je za večino opravkov potrebno potrdilo o izpolnjevanju pogoja PCT (prebolel, cepljen, testiran), številni posamezniki, ki ga ne želijo upoštevati, svojo jezo nad novimi pravili stresajo na zaposlene – predvsem na tiste, ki ob vhodih v poslovalnice in lokale preverjajo potrdila. Kako mora delodajalec v tem primeru zaščititi zaposlene?

Ta sektor v Sloveniji cveti
22. 09. 2021 05.00Sektor IKT je v letu 2020 sestavljalo 9.038 podjetij, v njih je delalo 29.985 zaposlenih in samozaposlenih, ki so ustvarili za 4.547 milijonov evrov prihodka in za 1.795 milijonov evrov dodane vrednosti.

Tako nadomestilo plače pripada zaposlenim staršem, ko je otrok v karanteni
21. 09. 2021 08.33Zaposleni lahko dobijo nadomestilo plače za otroke, ki jim je odrejena karantena. V katerih primerih jim pripada, za koliko stare otroke in za koliko časa ter kolikšno je nadomestilo prihodka? Preverite!

PCT-pogoj morate imeti tudi, če delate od doma
20. 09. 2021 13.22Pristojno ministrstvo je zbralo najpogostejša vprašanja glede PCT-pogoja in opravljanja dela. Nekateri odgovori so izredno zanimivi, še posebej tisti, ki se nanašajo na delo od doma.

Študentka o preverjanju PCT-pogojev: Strah me je iti služit denar
20. 09. 2021 08.52Anonimno je svojo izkušnjo na delovnem mestu, kjer mora preverjati PCT-pogoje strank, predstavila študentka, ki na črpalki dela že pol leta.

Mlada mama se je vrnila s porodniške in prosila za krajši delovni čas. Na koncu je dala odpoved
20. 09. 2021 05.00Ko se je po porodniškem dopustu želela vrniti v službo, je šefa vprašala, ali bi lahko delala s krajšim delovnim časom, torej štiri dni v tednu. Delo bi končala ob 17. uri. Doživela je hladen tuš.

Projekt BREZ VEZ(E) DO SLUŽBE dosegel vidne rezultate na nacionalnem nivoju
16. 09. 2021 05.00Društvo mladinski ceh je bil kot prijavitelj uspešen na javnem razpisu »Krepitev kompetenc mladih skozi aktivno državljanstvo za večjo zaposljivost«, ki ga sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

5 finančni nasvetov običajnih ljudi
16. 09. 2021 05.00Ko nam bogataši delijo finančne nasvete, nas večina misli, da nam taki res ne morejo soliti pameti, saj imajo ogromno denarja. Morda pa boste prisluhnili nasvetom običajnih ljudi.

Od porodnišnice zahteva 3 milijone evrov odškodnine
16. 09. 2021 05.00Španski mediji poročajo o 19-letnici, ki je ugotovila, da so jo takoj po rojstvu v porodnišnici pomotoma zamenjali. Vodstvo se je za napako opravičilo, a ženska vztraja in zahteva odškodnino.

BLOG: Z idejno zasnovo za gradnjo hiše bova pristopila k ponudnikom
15. 09. 2021 05.00Še pred izdelavo idejne zasnove na spletu že iščem navdih za notranjo opremo, pregledujem kopalniške ploščice, barvne lestvice, parkete in kuhinje ter oprezam za najboljšim kotičkom za sadiko češnje, ki bo spomladi cvetela, na začetku poletja dala okusne rdeče sadeže in nam do pozne jeseni nudila lepo senco. Mož me umirja in preudarno pravi, da je do tedaj pred nama še dolga pot.

Več kot dve tretjini Nemcev želita delati od doma, delodajalci proti
15. 09. 2021 05.00Med epidemijo so delali od doma in tako želijo delati tudi v prihodnje. A delodajalci se temu upirajo.

Kako kupiti Bitcoin? Vodnik za začetnike pri nakupu in prodaji kriptovalut
13. 09. 2021 08.17Želite kupiti Bitcoin, vendar ne veste, kje začeti? Preberite si Kriptomatov vodič, ki vas bo vodil pri vašem prvem BTC nakupu!

Kdaj je pravi čas za pogajanja za boljše delovne pogoje in višje plačilo?
13. 09. 2021 07.41Po epidemiološki krizi so v različnih koncih sveta zaznali povečan trend menjavanja služb in odhodov zaposlenih iz različnih panog. Marsikje delodajalci težko dobijo kader. Tisti, ki še vedno mislijo, da so "tam zunaj ljudje, ki stojijo v vrsti in čakajo na službo", bodo pristali na trdih tleh. Zaposleni so v poziciji moči, kakršne niso imeli že vrsto let. Je torej pravi čas, da se pogajajo za boljše delovne pogoje in višje plačilo? Kako se pripraviti na takšna pogajanja?

Alternative+
09. 09. 2021 12.10Zobne tabletke Alternative+ nudijo kakovostno ustno nego za vso družino. So trajnosten naraven nadomestek zobne paste v tubi, saj so narejene iz naravnih sestavin in na voljo v okolju prijazni stekleni embalaži.

Trnulja
09. 09. 2021 12.14Bio sojini izdelki s posestva Trnulja, slovenske ekološke turistične kmetije, so pripravljeni ročno, iz sestavin, pridelanih brez GSO. Osnovna sestavina za oba izdelka je okara – stranski produkt pri proizvodnji tofuja. Na voljo so Zrolanc, zamrznjen sojin zavitek z jabolki in orehi, ter Pečenjaka, zamrznjena sojina polpeta v vegetarijanski in mesni različici.

Voznik avtobusa odkril pozabljeno torbo. Nato pa šok ...
10. 09. 2021 05.00Zakaj se ljudem dogaja, da ko imajo s seboj ogromne vsote gotovine, te pozabljajo na javnih krajih? Nenavadno, kajne?

Znana Slovenka iskreno o denarju
07. 09. 2021 08.28Zagotovo ste se kdaj vprašali, kaj bi storili, če bi vam igre na srečo nepričakovano prinesle veliko vsoto denarja? S tem vprašanjem se v novi slovenski seriji Sekirca v med, ki jo od ponedeljka do petka ob 20.00 spremljamo na POP TV, ubada tudi sicer povsem običajna slovenska družina Hribar iz Podgorja pri Kamniku. Eno izmed glavnih igralk, Milo Peršin, smo vprašali, če nas lahko zgolj denar zares osreči.

Cene življenjskih potrebščin v avgustu višje
06. 09. 2021 05.00Cene življenjskih potrebščin so se v avgustu 2021 na letni ravni v povprečju zvišale za 2,1 %, na mesečni ravni pa za 0,1 %. K letni inflaciji so največ prispevale podražitve naftnih derivatov (podražila so se tako tekoča goriva kakor tudi goriva in maziva za osebna vozila).

Kdo bo moral državi vračati denarno pomoč?
03. 09. 2021 09.27Država je v epidemiji covida-19 priskočila na pomoč podjetjem z različnimi oblikami pomoči. Nekaterih nato zaostreni pogoji poslovanja niso tako zelo prizadeli in bodo morali pomoč vrniti. Po prvi oceni Finančne uprave RS (Furs) gre za nekaj več kot štiri odstotke izplačane pomoči oz. skupaj nekaj manj kot 90 milijonov evrov.

'Že smo pokazali, da je varno potovanje možno, ampak moramo ponovno zgraditi zaupanje ljudi'
03. 09. 2021 05.00Pandemija covida-19 je priložnost za prehod v trajnostni, odgovorni turizem, so prepričani udeleženci turističnega panela v okviru Blejskega strateškega foruma. Kot ključne za prihodnost evropskega turizma so izpostavili skupno vizijo, sodelovanje, zagotavljanje mobilnosti, podporo podjetjem in vlaganje v kadre.

Postelj v študentskih domovih premalo, najemnine pri zasebnikih v večkratnike
02. 09. 2021 05.00Študentje pred začetkom študijskega leta iščejo primerno nastanitev v kraju študija. V študentskih domovih je že vrsto let premalo mest – najslabše je v Ljubljani in Kopru – upravičenci pa morajo zanje izpolnjevati določene pogoje. Na odločitev, ali študentu sploh pripada bivanje v domu, namreč vplivajo materialni položaj njegove družine, oddaljenost študija in morebiten težak socialni ali zdravstveni položaj. In četudi študent izpolnjuje pogoje, zaradi prostorske stiske ni nujno, da bo dobil posteljo v domu. Preostane najem pri zasebniku, te najemnine pa so lahko štiri-, pet- ali celo šestkrat višje.

'Nikoli se ne boste upokojili'
31. 08. 2021 05.00Kakšna prihodnost čaka mlade?

Slovenci moramo za svoje stanovanje delati med 8 in 10 let
27. 08. 2021 05.00Slovenci moramo delati med 8 in 10 let, da si lahko privoščimo lastno nepremičnino, upoštevajoč povprečno letno plačo in povprečno ceno kvadrature v državi, je pokazala nova analiza Deloitte. "Po omenjeni raziskavi so cene nepremičnin v Sloveniji glede na povprečno plačo res v zgornji polovici med vključenimi državami, a številke ne odstopajo tako zelo od povprečja, kot se pogosto prikazuje v javnosti," je poudaril direktor Zbornice za poslovanje z nepremičninami Boštjan Udovič. Ključni razlog za relativno visoke cene glede na plače medtem ostaja pomanjkanje stanovanj ob precej visokem povpraševanju. Se bo v prihodnje kaj spremenilo?

Na to je treba biti pozoren, ko greste z avtom na dopust
26. 08. 2021 05.00Večina Slovencev se na poletni oddih najraje odpravi z avtomobilom. Gre za praktično in neodvisno obliko dopustovanja, ki dovoljuje več prtljage kot na primer počitnice z vlakom, avtobusom ali letalom. Ima pa potovanje z avtomobilom tudi svoje pasti: poleg zastojev in čakalnih dob na mejnih prehodih lahko jekleni konjiček postane tudi zelo muhast, kar je najpogosteje posledica neustreznega vzdrževanja. Preverite, kako kar najbolj zmanjšati možnost nevšečnosti na poti in zakaj je pomembno, s čim odžejate vaše vozilo.

Zato zlato v negotovih časih ostaja varna naložba
25. 08. 2021 05.00Svetovno gospodarstvo se po krizi ob pandemiji covid-19 počasi vendarle postavlja na noge. Stanje v gospodarstvu je sicer še negotovo, plače rastejo počasneje kot življenjski stroški, banke so previdne pri posojilih, vrednost delnic niha, denar je poceni, pozitivne obresti so izjemno nizke, grozi inflacija. Medtem ostaja visoko povpraševanje po žlahtnih kovinah, predvsem zlatu. Ampak, kako zlatu vselej, tudi v zelo turbulentnih časih, uspe ohranjati status varne naložbe?

Delovne naloge se kopičijo, vas pa se loteva panika?
20. 08. 2021 05.00Ste zasuti z delovnimi nalogami, vmes pa vam še neprestano zvoni telefon in odgovarjate na elektronsko pošto? Vse je nujno, vse morate postoriti takoj? V članku predstavljamo nekaj tehnik za uspešno reševanje delovnih nalog in kako si ustvariti prijetno delovno vzdušje.

"Kot mamica treh otrok močno, močno stiskam pesti, da bodo šole in vrtci odprti"
20. 08. 2021 05.00Med pripravljanjem vseh številnih šolskih potrebščin za dva šolarja, za katere smo odšteli okoli 250 evrov, me je znova prešinila misel: "Kaj, če nas vnovič čaka večmesečno šolanje na daljavo?" Ker ... kljub cepivu, določenem deležu prebolelih in testiranju ni izključeno, da se bodo vnovič zapirale šole in vrtci. In omenjenega scenarija si verjetno nihče ne želi.

Izpolnjevanje pogoja PCT: Od kolektivne je treba preiti na individualno odgovornost vsakega posameznika
17. 08. 2021 16.00Na Gospodarski zbornici Slovenije opozarjajo, da strošek hitrih testov ne sme iti v breme delodajalcev. "Vsak posameznik mora sprejeti odgovornost za svoje odločitve ter posledice, ki jih te prinašajo. Od kolektivne odgovornosti je treba preiti na individualno odgovornost vsakega posameznika. Le z višjim deležem precepljenosti prebivalstva pa bo mogoče doseči višjo imunost," dodajajo.

So delavci na delovnem mestu dovolj dobro zaščiteni pred rakom?
16. 08. 2021 08.06Ne nezgoda s strojem ali padec z višine – najpogostejši vzrok smrti, ki je povezan z delovnim mestom, je rak. V EU je namreč okoli 120.000 smrti na leto povezanih z izpostavljenostjo rakotvornim in mutagenim snovem na delovnem mestu. Številne smrti bi torej lahko preprečili že z ustrezno zaščito najbolj izpostavljenih delavcev. Ravno zato v EU poteka kampanja Ustavimo raka na delovnem mestu. Kako pa je to področje urejeno pri nas?

'Izdelki se prodajajo zaradi odličnega slovesa in dobrega oglaševanja'
12. 08. 2021 09.15S temi besedami eno izmed skrivnosti dobrega in dolgoletnega poslovanja v njihovem družinskem podjetju Koželj d.o.o. Dob opisuje asist. Nina Poljšak, mag. farmacije. V podjetju se ponašajo z več kot 60-letno tradicijo predelave zdravilnih zelišč v gotove izdelke, ki se prodajajo izključno v lekarnah in specializiranih trgovinah, v njihovi trgovinici v Dobu pri Domžalah ter v njihovi spletni trgovini.