kako do prakse

Je lahko etiketa pot do uspeha blagovne znamke?
13. 10. 2022 08.00Podjetniška žilica je prisotna v vsakem izmed nas – nekateri jo znajo le bolje izkoristi kot drugi. Na poti uspeha blagovne znamke, ki ste jo zagnali ali pa o njej morda šele sanjate, vas čaka veliko izzivov. Da bi dosegli želene rezultate, pa boste morali vse izzive na poti uspešno premagati. Pri tem se bo zagotovo kot pomembno vprašanje ves čas izpostavljalo vprašanje obstoja in prepoznave vaše blagovne znamke, s katero so zagotovo lahko povezane tudi etikete in druge tiskovine.

Največji poslovno/finančni dogodek pri nas tokrat brez kotizacije!
09. 09. 2022 05.007 svetovno znanih strokovnjakov vam bo pomagalo do večjih uspehov v poslu in pri vlaganju denarja.

Zakaj je potrebna digitalizacija v šolstvu?
22. 08. 2022 05.00Digitalizacija v šolstvu - nekateri se je bojijo, saj menijo, da bodo otroci ostali brez pomembnih znanj, kot je na primer pisanje z roko, spet drugi pozdravljajo korak naprej, ki ga bomo morali slej ko prej storiti. Kdo pa že ponuja znanje v digitalni obliki in kaj lahko še v tem šolskem letu pričakujemo?

Tudi kot posameznik lahko veliko naredite za samooskrbo
15. 04. 2022 05.00Vse glasnejši so pozivi k večji samooskrbi. Veliko vlogo igra država z ukrepi za vzpostavitev optimalnih okoliščin za kmetovanje, sadjarstvo, rejo in pridelavo živil. Veliko lahko seveda stori tudi posameznik, kajti vsak obdelan vrt šteje. Četudi niste ravno kmet in nimate kmetije, lahko na podeželju marsikaj sami pridelate na vrtu, lahko denimo gojite kokoši za meso in jajca ali posadite jablano. Manj je sicer možnosti v mestu, a so.

Izvršni direktor logistike skupine Petrol: »Pred logisti je zelo svetla prihodnost«
09. 03. 2022 05.00»Dan v logistiki ni nikoli enak ali dolgočasen. Na eni strani moramo biti logisti aktivni, iznajdljivi in motivirani, na drugi strani vedoželjni in polni svežih idej.« Z izvršnim direktorjem logistike skupine Petrol, Rokom Cizejem, smo se pogovarjali, zakaj je bila logistika zanj prava izbira.

Martin Korošec: Kjer je vaš čas, je vaš denar
28. 02. 2022 10.12Radovednost nas žene naprej, zato se ne zapirajte pred novimi izzivi in znanji, če si želite uspeha. Opremite se s pogumom, samozavestjo in se odločite za akcijo. Tako preprosto je lahko. O številnih priložnostih na spletu, novih trendih, ustvarjanju lastne blagovne znamke, dobi influencerstva in še in še, smo se pogovarjali tudi z Martinom Korošcem.

Vse to Jezerškovi ponujajo mladim, ki šele stopajo na to poklicno pot
21. 01. 2022 04.45"Dejstvo je, da se povečuje povpraševanje po natakarjih in kuharjih, a na slovenskem trgu skoraj ne najdemo več delavcev za nove zaposlitve. Zato je neizogibno dejstvo, da bo v prihodnje potrebno iskati kader v tujini," je za Cekin.si dejal Martin Jezeršek. Z njim smo se pogovarjali, kako se sami borijo s pomanjkanjem kadra v gostinstvu.

Splošna bolnišnica Jesenice prek družbenih omrežij prosi za pomoč
20. 10. 2021 12.24Splošna bolnišnica Jesenice se sooča z zelo hudim pomanjkanjem kadrov zdravstvene nege. To že občutijo tudi bolniki, namesto 200 pa jih lahko v bolnišnici sprejmejo in oskrbijo le 170. Kadre brez večjega uspeha iščejo na različne načine, sedaj pa se prek družbenih omrežij s prošnjo za pomoč obračajo tudi na dijake in študente.

Oproščeni prispevki se lahko izvzemajo iz davčnega obračuna
10. 05. 2021 05.00Finančna uprava je sporočila, da se v davčnih obračunih, oddanih za leto 2020, oproščeni prispevki lahko izvzemajo iz davčnega obračuna. Če želite, lahko prek sistema eDavki znova oddate obračun kot popravek.

Šefi in vodje v času covida-19
18. 03. 2021 05.54Vsaka kriza nam nekaj vzame, a nas tudi veliko nauči. In v pandemiji covida-19 ni prav nič drugače. Lahko se pritožujemo, obupujemo, kažemo s prstom na druge in iščemo krivce ali pa se skušamo prilagoditi danim okoliščinam in se kaj novega naučiti. V tej krizi se je za še posebej pomembno izkazala vloga vodje, ki se je prav tako moral prilagoditi novim razmeram.

V podjetju upoštevajo ukrepe, nato gredo vsi skupaj na 'čik pavzo' ...
25. 09. 2020 11.23In prav na tem odmoru pogosto pride do nevarnih situacij, ko se virus lažje širi. Delodajalec (in tudi zaposleni) mora misliti na prav vsako tudi najmanjšo podrobnost, ki lahko ogrozi delovni proces.

Ste v službi na kavi in sladkarijah?
17. 09. 2020 08.37Kaj naj bi za zajtrk in kosilo pojedel nekdo, ki opravlja fizična dela, in nekdo, ki večino časa sedi? Tako odgovarja Mojca Cepuš, svetovalka za zdravo prehrano in hujšanje ter certificirana nutricistka.

Izvršba na plačo: kaj naj stori delodajalec, če izvršitelj pritiska na njihovo računovodstvo?
15. 09. 2020 09.27Pandemija je povzročila negotovo prihodnost številnih Slovenk in Slovencev. Tudi tistih, ki so ostali zaposleni, a so se zadolžili – že pred pandemijo ali med. Kakšna je naloga delodajalca v teh primerih, si lahko preberete v nadaljevanju.

#OkvirPomoči: Koronakriza je udarila v glavni prodajni sezoni
28. 08. 2020 06.00Vrtnarstvo je lahko izpolnjujoča, hkrati pa tudi težavna dejavnost. Izrazitih sezonskih nihanj že v normalnih letih ni lahko obvladovati, epidemija koronavirusa pa je letos poslovanje še dodatno otežila. Ravno ko se je začel glavni del prodajne sezone, ko bi se lahko unovčilo preteklo delo in ustvarile finančne rezerve za prihodnje mesece, sta bili razglašeni epidemija in prepoved prodaje v vrtnarijah.

#OkvirPomoči: Koronavirus je spodbudil trajnostni razvoj
21. 08. 2020 06.00Pandemija koronavirusne bolezni je človeštvu prinesla tudi nekaj pozitivnega. Nekoliko nas je streznila, da smo postali pozornejši na dogajanje v okolju in se vprašali, kako s svojim ravnanjem vplivamo nanj. Postali smo bolj naklonjeni iskanju rešitev, ki bodo omogočile trajnostne sisteme, ki so sposobni preživeti dolgoročno, brez škodljivih vplivov na okolje.

Besni Nemec: Za 100 evrov sem dobil le 610 kun
13. 07. 2020 13.03Nepoštene prakse posameznikov lahko škodujejo ugledu celotne države. Najbolje je, da ob vstopu v menjalnico takoj preverite, kakšen je tečaj, šele nato se odločite, ali boste tam tudi zamenjali evre v kune.

Kako je z vračilom denarja za maturantske plese in valete?
27. 05. 2020 08.15Starši maturantov in devetošolcev se sprašujejo, kako je z vračilom denarja za maturantske plese in valete, ki jih ni bilo po izbruhu novega koronavirusa. "V šoli pravijo, da bo mogoče jeseni dovoljeno in bodo imeli dijaki septembra maturantski ples. Organizatorji pa zadržujejo ogromne količine denarja ... Za eno karto smo plačali 50 evrov," je na Facebooku zapisala ena od mamic.

Redno zaposleno samohranilko o odpovedi obvestili kar po telefonu
12. 05. 2020 07.58V času pandemije, ki je zadala hud udarec gospodarstvu, sindikati opažajo povečano število odpuščanj, ki so marsikdaj tudi nezakonita, pojavljajo pa se še druge kršitve delovnopravne zakonodaje. Največ kršitev je pri manjših delodajalcih, v obrtnih dejavnostih, pri gradbincih in v gostinstvu.

Zakaj so potniška letala letela prazna?
14. 04. 2020 08.08Pandemija koronavirusa je povzročila izjemno turbulenco v letalski industriji. Za letalske družbe, ki so bile že prej v slabi finančni kondiciji, je bil to zadnji žebelj v krsto. Druge se po pomoč obračajo na vlade, ki vse bolj razmišljajo tudi o nacionalizaciji letalskih prevoznikov. Katere družbe bodo preživele korono in kako bo pandemija vplivala na potniško izkušnjo, je težko napovedati. Zagotovo pa bo letalska industrija iz krize izšla precej bolj vitka.

Zavedajo se, da v njihovo podjetje virus ne sme vstopiti
27. 03. 2020 08.10Obstajajo podjetja, ki v času epidemije novega koronavirusa ne morejo in tudi ne smejo zapreti svojih vrat.

Slovenski trgovci in bencinski servisi sporočajo: Sprejemamo ustrezne ukrepe!
13. 03. 2020 10.42Trgovine, bencinski servisi ... Ročaj nakupovalne košare ali vozička, gneča na blagajni ... Kako se na razmere pripravljajo slovenski trgovci in kako na bencinskih servisih? Kako bodo zaščitili stranke in kako zaposlene? Ali imajo krizne načrte, če bo zbolelo večje število njihovih zaposlenih? Vse to v nadaljevanju članka!

Pet študentov odkrito o študiju v tujini
04. 03. 2020 08.05Združeno kraljestvo je znano po enem najboljših izobraževalnih sistemov na svetu, tam so tudi nekatere najbolj priznane univerze. Študij v tej državi zato ponuja dobra izhodišča za kariero na mednarodni ravni. Med več kot dvema milijonoma študentov na Otoku je tudi več sto slovenskih študentov. Z nekaterimi od njih smo se pogovarjali o njihovih razlogih za študij v tujini in dozdajšnjih izkušnjah. Se bodo po končanem šolanju vrnili domov?

Kako psihoze uničujejo gospodarstva?
27. 02. 2020 12.07Svet je soočen z nevarnostjo novega koronavirusa, a tudi z nevarnostjo, ki se imenuje psihoza. Jasno je: bolje preventiva kot pa kurativa ter na vse možne scenarije se moramo pripraviti. A premišljeno in mirno.

Nova prevara? Zajamčena pokojnina, ki to ni, sploh pa ne pod temi pogoji!
16. 01. 2020 09.49Pred kratkim se nam je zgodilo, da smo ob brskanju po internetu naleteli na zanimivo ponudbo, ki je nismo mogli spregledati.

Izračun minimalne plače: kako mora biti in kako ne?
12. 12. 2019 09.44Na kaj morate biti od 1. januarja 2020 pozorni, če prejemate minimalno plačo? Izplačana bo februarja.

S kakšnimi izzivi se soočajo spletni trgovci v Sloveniji in tujini?
13. 11. 2019 08.58V zadnjih letih so se močno spremenile naše nakupovalne navade. Zaradi prihranka časa in denarja ter zaradi lažje dostopnosti produktov in storitev celo z drugega konca sveta je spletno nakupovanje tudi pri nas močno v porastu. Kaj najpogosteje nakupujemo, s kakšnimi izzivi se soočajo spletni trgovci in kakšni so trendi v ecommercu pri nas in v tujini, nam je zaupal Darko Dujič, direktor podjetja Ceneje.

Konflikt ali mobing? Kje je razlika?
11. 11. 2019 13.22Te dni odmeva primer, ki se je zgodil na ministrstvu za izobraževanje. Trije predstavniki za odnose z javnostmi na ministrstvu so namreč podali odpovedi, in sicer kot pravijo "zaradi slabih odnosov z vodjo kabineta". Mediji navajajo, da naj bi šlo za mobing oz. šikaniranje. Kako prepoznati, ali gre res za mobing?

Wienerbergerjev razvoj skozi čas
17. 10. 2019 08.49Podjetje Wienerberger letos praznuje okroglo obletnico, 200 let obstoja na tržišču. Zanimiva zgodba, ki se je pred dvema stoletjema začela pisati na Dunaju je odličen dokaz, da se zavezanost kvaliteti, estetiki in hkrati tradicionalnim materialom, še kako obrestuje. Tudi po dvestotih letih.

Koliko našega denarja gre zasebnim fakultetam in kdo nadzoruje porabo?
09. 10. 2019 09.40"Polni žepi javnega denarja". S tem naslovom članka je novinar Mladine Vasja Jager razkril nekatere "zanimivosti" o koncesijah, ki jih prejemajo zasebne fakultete.

To je najboljša napoved otrokovega uspeha v življenju
06. 09. 2019 08.49"Skrb za svoje stvari se ukaže, kot se ukaže umivanje zob ali da počaka pred rdečim signalom za pešce. Ni parlamentiranja," poudarja Marko Juhant. In ve, o čem govori. Preverite, koliko in kje naj starši pomagajo otrokom pri šoli.