koncu

'Šprical' šolo, da je razvil idejo, ki je požela veliko zanimanja
19. 02. 2021 06.38Bil je star komaj 16 let, ko je mami in očeti razkril poslovno idejo. Sedaj, tri leta kasneje, se številna podjetja, poslovneži in države zanimajo za sodelovanje. Preverite, za kakšno odlično idejo gre.

To je vaš recept za uspeh
17. 02. 2021 08.32Uspešne zgodbe se ne pišejo same od sebe, ampak je za njih treba imeti določene lastnosti, prave okoliščine in včasih tudi malo sreče. Še vedno pa obstaja univerzalni recept za uspeh, s katerim lahko povečate svoje možnosti in z njim dosežete svoje sanje. Približate se jim lahko tudi z delom na sebi, kar pomeni, da začnete znova verjeti, tako v sebe kot tudi svoje neizpolnjene želje.

Kaj se je za slovenske potrošnike spremenilo po brexitu?
12. 02. 2021 09.02Kako je z davki, carinami, potovanji, selitvijo in študijem v Združenem kraljestvu po brexitu? Zbrali smo nekaj sprememb, ki neposredno vplivajo na slovenske potrošnike in ljudi, ki želijo v prihodnje potovati ali poslovati na Otoku.

'Vsaka naprava lahko postane POS terminal'
10. 02. 2021 12.22Mastercard bo v naslednjih treh letih namenil milijon evrov v pospeševanje tehnološkega razvoja na področju inovativnih rešitev za sprejemanje digitalnih plačil, ki bodo prilagojena specifičnim potrebam malih in srednjih podjetij ter obrtnikov v Sloveniji. Rok za oddajo prijav za sodelovanje v projektu je 5. marec.

Osebni stečaj: se tako znebimo vseh dolgov?
09. 02. 2021 04.45Leta 2020 je več kot 2500 Slovencev razglasilo osebni stečaj. A treba se je zavedati, da osebni stečaj ni nujno način, s katerim bi se prezadolženi dolžnik znebil dolgov, saj ne more vselej doseči odpisa dolgov. Glavni cilj je namreč sorazmerno poplačati upnike. Stečajnemu dolžniku se že ob začetku postopka omeji poslovna sposobnost in ne sme več samovoljno razpolagati s svojim premoženjem. Med postopkom se proda vse, tudi družinska hiša ali stanovanje, čeprav v njem morda živi z družino, v stečajno maso pa lahko spada tudi del plače. Obetajo pa se spremembe; med drugim se bo predvidoma zaostril kriterij za odpust obveznosti.

VIDEO: Denar iz državnega proračuna kar 'leti'
05. 02. 2021 04.45Kar 472 milijonov evrov je januarja šlo iz državnega proračuna za ukrepe v zvezi z epidemijo. To pomeni, da so porabili že polovico letošnjih sredstev za spopad z epidemijo.

Primeri obdavčitve kriptovalut: zneski so lahko tudi izredno visoki
03. 02. 2021 04.45Globalna pandemija covida-19 in z njo povezano izogibanje fizičnim stikom bosta po ocenah poznavalcev še spodbudila razvoj digitalnega denarja. Kriptovalute so priljubljene tudi med Slovenci in imamo nekaj kriptomilijonarjev. Vse lepo in prav. A težava je, ker trgovanje in rudarjenje z virtualnim denarjem ni optimalno urejeno, saj lahko oseba veliko zasluži s kriptovalutami, pa vseeno ne bo plačala davka od dobička iz kapitala od odsvojitve virtualnih valut. A spremembe so na vidiku - načrtuje se nadzor in obdavčitev dobičkov tudi fizičnih oseb.

Upokojitev po PKP 7 lahko privede do višje odpravnine
01. 02. 2021 15.35Ali se bodo delodajalci sploh odločali za možnost odpovedi delovnega razmerja ob izpolnitvi pogojev za starostno upokojitev po PKP 7, ki posledično predvideva višje odpravnine, ali bodo raje čakali, da bodo zaposleni ob nastopitvi pogojev za starostno upokojitev sami odpovedali delovno razmerje? Koliko se bodo delodajalci odločali za tovrstno možnost in ali bo "prisilnih upokojitev" več v javnem kot zasebnem sektorju, bo pokazal čas.

Tako lovijo tiste, ki na razgovorih lažejo
29. 01. 2021 10.07Če v življenjepisu lastne dosežke preveč olepšujete in jim še dodajate laži, vas bodo pri tem kaj hitro ujeli. Tudi na razgovorih obstajajo posebni triki, s katerimi vas bodo razkrinkali.

Trumpu grozi, da bo ob privilegije. Koliko pa prejemajo naši nekdanji predsedniki?
26. 01. 2021 08.37Predsednik ZDA je po prenehanju mandata do konca življenja preskrbljen. Pripada mu namreč zajetna pokojnina, krijejo mu tudi stroške za pisarno, varovanje in potne stroške. A Trump bi lahko vse to izgubil, če ga bo senat obsodil podpihovanja vstaje. Kaj vse pa je po prenehanju mandata pripadlo Kučanu, Drnovšku in Türku?

Ne želijo več državne pomoči, ampak si želijo delati
22. 01. 2021 04.45Na seji skupščine Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije (OZS) so poslanci skupščine, obrtniki in podjetniki, gostili gospodarskega ministra Zdravka Počivalška. Poslanci so ga pozvali k takojšnjemu odprtju vseh storitvenih dejavnosti, Počivalšek pa je napovedal, da bi ob ugodni epidemiološki sliki utegnili vse storitvene dejavnosti odpreti že prihodnji teden.

Odšla na Irsko in danes obžaluje le eno ...
15. 01. 2021 07.46Psihologinja po izobrazbi je pri 47 letih zapustila rodno Hrvaško in si poiskala službo na Irskem. "Si lahko predstavljate državo, kjer cenijo delo in človeka ne glede na starost, spol, raso in vero? No, to je Irska!" je povedala.

Delo in šolanje od doma: Bodimo malo manj zahtevni do sebe in otrok
14. 01. 2021 09.55Že več mesecev številni otroci starše opazujejo med delom od doma. Ti pogosto zaradi številnih obveznosti, tudi pomoči otrokom, delo za službo potegnejo skozi ves dan. S psihologi smo se pogovarjali, kako to vpliva na odnos do dela in delovne navade otrok? Kaj svetujejo staršem?

Odnosi, ki jim ne moremo ubežati. Kako ravnati?
07. 01. 2021 05.00V svojem življenju si navadno sami izbiramo odnose, ljudi, s katerimi si želimo deliti svoj čas, se z njimi pogovarjati, družiti, zabavati in tako naprej. Ampak v službi pogosto nimamo te sreče, saj smo obsojeni tudi na odnose, ki nam mogoče niso najbolj po godu, a jim ne moremo ubežati.

Izbruhi jeze, obtoževanje in javno obračunavanje: kako se spopasti s konflikti v timu?
31. 12. 2020 08.15V trenutkih, ko so pritiski izjemni, lahko ena mala kepa sproži plaz. Kaj se zgodi, če se konflikti ne rešujejo sproti, smo lahko videli v Planici. Ljudje smo pogosto v konfliktu, vprašanje pa je, kaj s temi konflikti storimo. A tudi, ko so strasti razgrete, je treba ohraniti dostojanstven in spoštljiv odnos.

Študij po brexitu: koliko bo treba odšteti za šolnino?
31. 12. 2020 05.45Konec prehodnega obdobja po brexitu, ki se izteče v četrtek opolnoči, prinaša spremembe tudi na področju študija. Tisti Slovenci in drugi državljani EU, ki bodo študij na Otoku začeli prihodnje leto, bodo med drugim morali plačevati višjo šolnino. Za tiste, ki že študirajo tam, pa bistvenih sprememb ne bo. Otok ob tem zapušča program Erasmus+.

Seznam enkratnih dodatkov: kdo vse, koliko in kdaj bo dobil pomoč?
30. 12. 2020 08.22Sedmi protikoronski zakon, ki ga je DZ potrdil v torek, podobno kot prvi protikoronski zakon iz aprila ob pomoči gospodarstvu vsebuje tudi pomoč za različne družbene skupine. Enkratni solidarnostni dodatek bodo med drugim prejeli upokojenci, študentje in družine.

Nepremičninski trg: pasti tudi po koncu epidemije
28. 12. 2020 12.07Kaj se bo po koncu epidemije zgodilo na nepremičninskem trgu? Pasti je namreč veliko. Jasno je, da bo trg utrpel velik udarec, če bodo državljani zmanjšali svojo potrošnjo – iz previdnosti ali pa zaradi osebne finančne krize.

S hčerko živeli od državne pomoči, zdaj družbi bogato vrača
23. 12. 2020 15.00Življenje 'matere' Harryja Potterja je klasična zgodba od revščine do bogastva. Njena starša si nista mogla privoščiti univerzitetne izobrazbe, sama je kot mama samohranilka več let živela z državno finančno pomočjo in bila deležna ducata zavrnitev založnikov. Potem pa je praktično čez noč postala ena najuspešnejših in najbolj branih avtoric v zgodovini sveta. To je pot od bede do slave znamenite J. K. Rowling.

Krizni dodatek za novorojenčke: koliko in katerim otrokom?
22. 12. 2020 07.37V sedmi protikoronski zakon je vključena tudi izredna pomoč ob rojstvu otroka. Izplačilo v višini 500 evrov je predvideno za vse otroke, rojene še leto dni po koncu epidemije.

'Žrtve bomo šteli, ko bo epidemije konec'
18. 12. 2020 08.32Nepremičninski posredniki so bili brez dela, promet z nepremičninami pa se je nemoteno izvajal naprej. "To pomeni, da država prometa z nepremičninami ni zaustavila, ampak ga je zgolj preusmerila stran od nepremičninskih posrednikov, s čimer jim je bilo onemogočeno ustvarjanje prihodkov, država pa se je s tem odpovedala DDV," so pojasnili v Združenju družb za nepremičninsko posredovanje.

Je zdaj pravi čas za vlaganje v kriptovalute? Kaj se bo zgodilo po epidemiji?
16. 12. 2020 05.23Koronakriza je zbudila zanimanje za kriptovalute, saj so v zadnjih mesecih njihove vrednosti znova začele naraščati, nekatere pa so celo dosegle nove rekordne vrednosti. Pa se bo trend ustavil in obrnil, ali lahko v prihodnjih letih pričakujemo še višje vrednosti?

V času epidemije letni razgovori na daljavo tudi v slovenskih podjetjih
16. 12. 2020 05.05Podjetja opravljajo letne razgovore na različne načine, a s podobnim ključnim ciljem – da glede na ugotovitve podajo oceno delovne uspešnosti, znanja, veščin in sposobnosti ter izdelajo načrt za prihodnje leto tako za zaposlenega kot tudi za celoten kolektiv. Pogovor je lahko tudi priložnost za razkritje želje o povišici ali napredovanju, a se je v času koronakrize treba zavedati, da morda vsaj v določenih panogah zdaj res ni čas za pogajanja o dodatnih ugodnostih.

V nekaj urah nasedlo več kot sto Slovencev
09. 12. 2020 13.18Goljufi dostavne službe izkoriščajo za krajo kreditnih kartic.

Osebne finance v 2021: kar 25 odstotkov pričakuje poslabšanje svojega finančnega stanja
09. 12. 2020 11.21Povečal se je delež tistih, ki v letu 2021 pričakujejo poslabšanje svojega finančnega stanja. Kljub temu splošno finančno stanje gospodinjstev ostaja optimistično – 57 odstotkov jih uspe prihraniti vsaj nekaj.

Ni jima bilo lahko. Slovenska zakonca, ki sta dokazala, da se trdo delo nagradi
01. 12. 2020 08.10Vsi podjetniki, ki so letos sodelovali pri projektu, so pokazali vztrajnost, pripravljenost na trdo delo in strast do tega, kar počnejo. A Hit produkt je lahko le en ...

Božičnica: ta podjetja se še niso odločila, ali bodo delavcem izplačala božičnico
27. 11. 2020 07.44Ali bodo letos božičnice, se sprašujejo zaposleni, saj jim vsak evro pride prav. Številna podjetja o tem še razmišljajo.

Službene poti izjemno redke, a so. Preverite, kdaj ni treba v karanteno!
23. 11. 2020 05.45Zaradi pandemije so po vsem svetu in tudi v Sloveniji do nadaljnjega prestavljene vse nenujne službene poti. A vseeno je treba tudi kdaj nujno na poslovno pot. Preverite izjeme, ko zaposlenim ob prehajanju državne meje ni treba iti v karanteno in jim ni treba predložiti negativnega testa za vstop v Slovenijo iz rdečih držav!

Mihael Cigler: 'Tranzicije, uslugarstva in nepoznavanja sistema mora v Sloveniji že enkrat biti konec.'
17. 11. 2020 05.45Mihael Cigler je eden redkih profesionalnih lobistov, svoj poklic pa opravlja že 20 let. Ima zelo bogate mednarodne izkušnje zakonitega lobiranja in svoje znanje zdaj deli tudi na slovenskih tleh. "Zdaj bo zakonito lobiranje najpomembnejše, in to pred predsedovanjem Slovenije EU in med njim."

Kaj se lahko od Jacinde Ardern naučimo o kriznem vodenju?
11. 11. 2020 08.00Kaj je formula uspeha novozelandske premierke Jacinde Ardern, ki ji je že drugič v rekordnem času s svojim drugačnim pristopom uspelo obvladati pandemijo?