podjetje E 3

Primeri obdavčitve kriptovalut: zneski so lahko tudi izredno visoki
03. 02. 2021 04.45Globalna pandemija covida-19 in z njo povezano izogibanje fizičnim stikom bosta po ocenah poznavalcev še spodbudila razvoj digitalnega denarja. Kriptovalute so priljubljene tudi med Slovenci in imamo nekaj kriptomilijonarjev. Vse lepo in prav. A težava je, ker trgovanje in rudarjenje z virtualnim denarjem ni optimalno urejeno, saj lahko oseba veliko zasluži s kriptovalutami, pa vseeno ne bo plačala davka od dobička iz kapitala od odsvojitve virtualnih valut. A spremembe so na vidiku - načrtuje se nadzor in obdavčitev dobičkov tudi fizičnih oseb.

26 zaposlenih skupaj dalo odpoved, šef ostal v šoku
16. 01. 2021 08.44Ni jim prisluhnil, brez obvestila jim je znižal plačo, ni se odzival na klice ... Nato pa so se zaposleni v restavraciji odločili, da je konec.

Razgovor: že na recepciji podjetja so ga črtali s seznama potencialnih kandidatov
29. 12. 2020 14.52Delodajalci, ki iščejo nove kadre, imajo v rokavu številne trike in teste, s katerimi preverjajo potencialne kandidate.

Telekom Slovenije z donacijo v višini 20.000 evrov pomaga starejšim, ki živijo sami
23. 12. 2020 07.45Telekom Slovenije je ob zaključku leta donacijo v skupni višini 20.000 evrov namenil štirim humanitarnim organizacijam, ki lajšajo osamljenost in nudijo pomoč starejšim, ki živijo sami. Humanitarne organizacije – združenje Slovenska filantropija, društvo Humanitarček, zavod za medgeneracijsko solidarnost Sopotniki in zavod Zlata mreža – pomagajo starejšim po vsej Sloveniji, ob tem pa so tisti, ki živijo sami, ob omejevanju socialnih stikov letos še ranljivejši kot sicer.

V času epidemije letni razgovori na daljavo tudi v slovenskih podjetjih
16. 12. 2020 05.05Podjetja opravljajo letne razgovore na različne načine, a s podobnim ključnim ciljem – da glede na ugotovitve podajo oceno delovne uspešnosti, znanja, veščin in sposobnosti ter izdelajo načrt za prihodnje leto tako za zaposlenega kot tudi za celoten kolektiv. Pogovor je lahko tudi priložnost za razkritje želje o povišici ali napredovanju, a se je v času koronakrize treba zavedati, da morda vsaj v določenih panogah zdaj res ni čas za pogajanja o dodatnih ugodnostih.

Božičnica: ta podjetja se še niso odločila, ali bodo delavcem izplačala božičnico
27. 11. 2020 07.44Ali bodo letos božičnice, se sprašujejo zaposleni, saj jim vsak evro pride prav. Številna podjetja o tem še razmišljajo.

Znižanje božičnice zaradi manjše prisotnosti na delovnem mestu?
24. 11. 2020 05.45Zagovornik načela enakosti je na podlagi prijave obravnaval primer podjetja, ki je višino božičnice vezalo na prisotnost delavcev na delovnem mestu. Ugotovil je, da je merilo posredno diskriminatorno – v slabši položaj med drugim postavlja noseče delavke, delavce, ki koristijo očetovski dopust, osebe s kroničnimi boleznimi in starejše.

VIDEO: Zakonca, ki sta iznašla cepivo: Nemca, turškega rodu, ki sta predana znanosti
12. 11. 2020 08.44Sta skromna, čeprav zelo bogata, poročajo mediji, ki navajajo, da sta zakonca predana delu in znanosti.

Covid-19 ponudil priložnost za novo razumevanje dela in delovnega mesta
02. 11. 2020 05.45Med pandemijo se je pokazalo, da se moramo o delovnih mestih in načinu opravljanja delovnih nalog še veliko naučiti.

Med sestankom v živo: "Mami, potrebujem zlat flomaster!"
30. 10. 2020 05.30"Ne vem, kako bom. Verjetno bom vstajala ob 4. uri, naredila stvari za službo, nato dopoldne šolala tri otroke, pa še kuhala, pospravljala ..." je potožila mamica treh otrok. "Nimam samodiscipline. Danes sem bila pred računalnikom od 8.00 do 22.30," pa je dejala vodja pisarne. Delo od doma je za nekoga prijetno, za drugega prekletstvo. Kakor koli že, vse kaže, da bo del naše realnosti še kar nekaj časa, zato se je pametno dobro pripraviti in organizirati.

Nasveti, kako pametno poslovati v koronakrizi
09. 10. 2020 06.00Z nasveti, kako poslovati v koronakrizi, se boste lažje obdržali, zadržali obstoječe projekte, delovali tudi ob morebitnem zmanjšanem obsegu in se lažje vrnili na stare tirnice po končani krizi. Za katero - mimogrede - nihče ne zna in si ne upa napovedati, koliko časa bo trajala. Ker v resnici nihče ne ve.

#OkvirPomoči: Koronavirus je spodbudil trajnostni razvoj
21. 08. 2020 06.00Pandemija koronavirusne bolezni je človeštvu prinesla tudi nekaj pozitivnega. Nekoliko nas je streznila, da smo postali pozornejši na dogajanje v okolju in se vprašali, kako s svojim ravnanjem vplivamo nanj. Postali smo bolj naklonjeni iskanju rešitev, ki bodo omogočile trajnostne sisteme, ki so sposobni preživeti dolgoročno, brez škodljivih vplivov na okolje.

Zakaj je podjetje uvedlo 'tiha torkova jutra' in kaj ta pomenijo?
18. 08. 2020 06.00Če želi biti podjetje uspešno in konkurenčno, mora poskrbeti za zadovoljstvo zaposlenih in dobre delovne razmere, pravi danski raziskovalec sreče Meik Wiking. Prepričan je, da lahko sreča na delovnem mestu poveča produktivnost in posledično vpliva tudi na rast bruto domačega proizvoda.

#OkvirPomoči: Prihodki so čez noč upadli
31. 07. 2020 08.09Kmetijstvo se med karanteno zaradi epidemije koronavirusa ni smelo ustaviti, saj je morala biti zagotovljena nemotena oskrba s hrano. Zato je morda kar težko razumeti, kako velike težave so imela podjetja v tej panogi.

Epidemija je spremenila princip čakalnih vrst, ki pa nikakor ni rešitev
23. 06. 2020 11.14V zadnje pol leta ste zagotovo opazili dolge čakalne vrste. Začelo se je v veselem decembru, januarja so bile na bencinskih servisih vinjete iskano blago, v čakalnici pri zdravniku pa je v februarju in marcu vedno veselo. In to brez zapletov s koronavirusom. Zdaj so namreč pri zdravnikih precej krajše vrste. Piše: Marko Bucić.

'Neke sobote popoldne se je zgrudil na domačem vikendu'
23. 06. 2020 10.50Lahko se zgodi tudi mladim, ki so šele na začetku poslovne poti. Nejc Kunst je pri 24 letih prevzel vodenje družinskega hotela. Doživljal je veliko stresa, bile so težave s kadri, vsega je bilo preveč. Čez noč je izgubil motoriko, ni mogel hoditi, ni mogel sam skrbeti zase.

Kako in kje bomo lahko preživeli poletni dopust?
06. 05. 2020 16.39Doslej smo Slovenci najraje dopustovali na Hrvaškem. Začelo se je s prvomajskimi prazniki ter se stopnjevalo v poletno sezono in vse do konca septembra ali ponekod v oktober. Sliko poletnih počitnic, kot smo jih bili vajeni do sedaj, pa zdaj spreminja nov koronavirus.

'Verjamemo v dobro ljudi okoli nas'
17. 04. 2020 10.38Nadaljujemo s predstavitvijo podjetij, ki so se v času epidemije novega koronavirusa odločila, da bodo aktivno pomagala tistim, ki pomoč potrebujejo.

Najranljivejšim skupinam in našim junakom pomagajo tudi slovenska podjetja
09. 04. 2020 09.09Slovenska podjetja se zavedajo, da moramo v kriznih časih stopiti skupaj in pomagati po najboljših močeh.

Zakaj so potniška letala letela prazna?
14. 04. 2020 08.08Pandemija koronavirusa je povzročila izjemno turbulenco v letalski industriji. Za letalske družbe, ki so bile že prej v slabi finančni kondiciji, je bil to zadnji žebelj v krsto. Druge se po pomoč obračajo na vlade, ki vse bolj razmišljajo tudi o nacionalizaciji letalskih prevoznikov. Katere družbe bodo preživele korono in kako bo pandemija vplivala na potniško izkušnjo, je težko napovedati. Zagotovo pa bo letalska industrija iz krize izšla precej bolj vitka.

Tako pomagata Podjetniški sklad in SID banka
10. 04. 2020 09.06SID banka je marca financirala oz. prek garancij in zavarovanj odobrila skoraj 70 milijonov evrov, v fazi odobritve pa je čez 30 milijonov novih kreditov.

Profit ali delavec? Profit, odgovarjajo nekateri ameriški bogataši
02. 04. 2020 06.58Nekateri bogataši so v času pandemije šokirali z izjavami. Jasno namreč povedo, da jim je pomembnejši profit od človeških življenj.

Koronavirus zaprl tudi tovarne, mnogi na čakanju. Prezgodaj ocenjevati negativne posledice
02. 04. 2020 06.51Zaradi koronavirusa je močno okrnjeno gospodarstvo po celem svetu in Slovenija na žalost ni izjema. Ponekod so začasno zaprli proizvodnjo, mnogi delajo v okrnjeni postavi, z manj zaposlenimi ali s skrajšanim delovnikom. Nekateri so nižali plače ali celo odpuščali, drugje delajo od doma tisti, ki lahko. Nekaj jih je na čakanju ali kolektivnem dopustu, drugi koristijo ure. Nekje pa lahko še nemoteno delajo. Za oceno negativnih posledic je še prezgodaj, bodo pa zagotovo občutne in dolgotrajne.

Pravi prijatelj je z nami tudi v težkih časih
01. 04. 2020 11.45Slišati in preko videa videti nekoga, ki ti veliko pomeni in ga imaš neizmerno rad, je v teh razmerah zdravilo za dušo in srce. Tehnologija nam je omogočila, da je vse skupaj lažje in znosnejše. Da med nami ne zavlada tišina in da se naša ljubezen še naprej pretaka, čeprav preko omrežij. Preverite tudi, kako poskrbeti, da vam bo z družino prijetno pred televizijskimi zasloni.

'Vsi, ki smo kdaj zaposlovali, vemo, da je dober kader težko dobiti'
01. 04. 2020 08.18Barbara Čufer: "V želji, da se čim hitreje spet povrne prejšnja rutina in se čim prej vrnemo v delovno okolje."

Slovenija želi biti samooskrbna. Izdelujejo maske, razkužila in 3D vizirje
31. 03. 2020 08.07V krizi zaradi koronavirusa se je več kot izkazalo, kako zelo pomembna je samooskrba. In očitno znamo Slovenci tudi iz najhujšega potegniti dobro. Veliko podjetij, ki so že pred pandemijo proizvajala zaščitno opremo, je povečalo proizvodnjo z namenom čim prej zagotoviti vse potrebno za boj proti novemu koronavirusu, nekaj pa se je posla lotilo na novo. Ponekod celo s pomočjo 3D tiska.

Zavedajo se, da v njihovo podjetje virus ne sme vstopiti
27. 03. 2020 08.10Obstajajo podjetja, ki v času epidemije novega koronavirusa ne morejo in tudi ne smejo zapreti svojih vrat.

Izpoved bralke: Pišem vam iz obupa, skrbi in strahu
24. 03. 2020 07.33Na naš elektronski naslov cekin@pop-tv.si prihaja vse več pisem bralcev, ki v teh hudih časih doživljajo stiske. Zaradi tega, ker še naprej morajo delati, in sicer brez ustrezne zaščite.

Samostojni podjetniki in njihove družine v skrajni stiski
23. 03. 2020 15.40Samostojni podjetniki že od začetka izrednih razmer kličejo na pomoč. Zaradi izgube poslov in naročnikov so ogrožena življenja celih družin.

S kakšnimi težavami se srečujejo spletni trgovci in kako jih rešujejo?
23. 03. 2020 08.21Spletne trgovine, ki ponujajo živila, več kot očitno niso pričakovale tako velikega navala kupcev. Njihovi strežniki pregorevajo, kupci pa obupujejo, saj je naročilo včasih skoraj nemogoče oddati. Dostavni roki so se zaradi preobremenitve močno podaljšali. Preverili smo, kakšna je situacija.