prvi

Primeri obdavčitve kriptovalut: zneski so lahko tudi izredno visoki
03. 02. 2021 04.45Globalna pandemija covida-19 in z njo povezano izogibanje fizičnim stikom bosta po ocenah poznavalcev še spodbudila razvoj digitalnega denarja. Kriptovalute so priljubljene tudi med Slovenci in imamo nekaj kriptomilijonarjev. Vse lepo in prav. A težava je, ker trgovanje in rudarjenje z virtualnim denarjem ni optimalno urejeno, saj lahko oseba veliko zasluži s kriptovalutami, pa vseeno ne bo plačala davka od dobička iz kapitala od odsvojitve virtualnih valut. A spremembe so na vidiku - načrtuje se nadzor in obdavčitev dobičkov tudi fizičnih oseb.

Do kdaj se lahko vpišete v višje strokovno izobraževanje v študijskem letu 2021/2022?
02. 02. 2021 07.51Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je objavilo razpis za vpis v višje strokovno izobraževanje v študijskem letu 2021/2022. Hkrati z njim je objavljen tudi razpis za sprejem študentov višjih šol v dijaške domove.

Letos je treba biti pri pripravi davčnega obračuna še posebej pozoren
01. 02. 2021 04.45Letošnji davčni obračuni se bodo razlikovali od obračunov preteklih let predvsem zaradi prejete državne pomoči. Samostojni podjetniki morajo biti v prvi vrsti pozorni na to, ali izpolnjujejo upravičenost do te pomoči, svetujejo na Zbornici računovodskih servisov.

Poslovnež, ki se je preselil v avtodom
29. 01. 2021 08.32Delal je 18 ur na dan in obenem študiral. Odlično je zaslužil in vozil prestižne avtomobile. Vse, dokler ... ga ni pokopal stres. Izgorel je. Zdaj že več let živi v avtodomu.

V slovenskem podjetju zaposleni navdušeni nad novim modelom dela
26. 01. 2021 08.37Skrb za zaposlene prinaša veliko pozitivnih učinkov tako podjetju kot zaposlenim. Vse več podjetij zato uvaja spremembe, ki vplivajo na to, da so delavci zadovoljnejši in bolj zdravi.

Trumpu grozi, da bo ob privilegije. Koliko pa prejemajo naši nekdanji predsedniki?
26. 01. 2021 08.37Predsednik ZDA je po prenehanju mandata do konca življenja preskrbljen. Pripada mu namreč zajetna pokojnina, krijejo mu tudi stroške za pisarno, varovanje in potne stroške. A Trump bi lahko vse to izgubil, če ga bo senat obsodil podpihovanja vstaje. Kaj vse pa je po prenehanju mandata pripadlo Kučanu, Drnovšku in Türku?

Vse to naj bi se zgodilo s PKP8: katere ukrepe in pomoči bodo podaljšali ali na novo sprejeli?
19. 01. 2021 21.27Vlada že pripravlja novi, osmi protikoronski zakon. Kaj vse nam prinaša, sta razkrivala minister za delo in predsednik vlade.

Prvi informativni dnevi z domačega kavča
11. 01. 2021 08.33Devetošolke in devetošolce kmalu čaka pomembna in težka odločitev o izbiri nadaljnje šolske poti. Letošnji informativni dnevi, ki pomagajo pri odločitvah, bodo zaradi državnih ukrepov in koronavirusa potekali na drugačen način. Za vas smo preverili, kako se bodo šole prilagodile in vam kljub temu omogočile informativno srečanje z učitelji in dijaki.

"150 evrov smo že davno porabili. Kaj pa hrana? Kopiranje materialov? Življenje?"
11. 01. 2021 05.00Enkratni solidarnostni dodatek v višini 150 evrov je v prvem valu epidemije prejelo 53.895 študentov in tovrstna denarna pomoč v enaki višini je bila potrjena tudi s PKP 7. V študentskih organizacijah opozarjajo, da pomoč za mlade ni zadostna, in pričakujejo več ukrepov. Najbolj so prizadeti študenti, ki so ostali brez dela, ki se morajo sami preživljati, ki plačujejo najemnino, šolnino, ki finančno pomagajo staršem ...

10 mesecev že doživljamo kronični stres. Kako ga omiliti?
07. 01. 2021 13.55Veliko ljudi dela od doma in praktično ne zna več ločiti zasebnega časa od službenega. Nekateri delavci so preobremenjeni na delovnem mestu in v stalnem strahu pred izgubo službe ali pred okužbo. Bojijo se bolniške ali čakanja na delo, ker to posledično pomeni nižjo plačo. Vsi smo v tem času doživeli manjše ali večje izgube. Kako se spopasti s kroničnim stresom, ki ga doživljamo že 10 mesecev?

Odnosi, ki jim ne moremo ubežati. Kako ravnati?
07. 01. 2021 05.00V svojem življenju si navadno sami izbiramo odnose, ljudi, s katerimi si želimo deliti svoj čas, se z njimi pogovarjati, družiti, zabavati in tako naprej. Ampak v službi pogosto nimamo te sreče, saj smo obsojeni tudi na odnose, ki nam mogoče niso najbolj po godu, a jim ne moremo ubežati.

Seznam enkratnih dodatkov: kdo vse, koliko in kdaj bo dobil pomoč?
30. 12. 2020 08.22Sedmi protikoronski zakon, ki ga je DZ potrdil v torek, podobno kot prvi protikoronski zakon iz aprila ob pomoči gospodarstvu vsebuje tudi pomoč za različne družbene skupine. Enkratni solidarnostni dodatek bodo med drugim prejeli upokojenci, študentje in družine.

Zakaj je dopust pomemben – tudi med epidemijo
29. 12. 2020 07.50Prijatelj me je prepričeval, da je dopust le to, da spakiraš, greš od doma, na letalo, v tujino ... Če bi se o tem pogovarjala lani, bi mu prikimala. A sedaj menim, da je dopust med pandemijo, ko moramo ostati doma, še kako nujen. Še posej za tiste, ki delajo, šolajo otroke, skrbijo za otroke, stojijo v dolgih vrstah pred trgovino, da kupijo hrano, kuhajo, skrbijo za gospodinjstvo, spremljajo ukrepe za zajezitev okužb ...

Nepremičninski trg: pasti tudi po koncu epidemije
28. 12. 2020 12.07Kaj se bo po koncu epidemije zgodilo na nepremičninskem trgu? Pasti je namreč veliko. Jasno je, da bo trg utrpel velik udarec, če bodo državljani zmanjšali svojo potrošnjo – iz previdnosti ali pa zaradi osebne finančne krize.

S hčerko živeli od državne pomoči, zdaj družbi bogato vrača
23. 12. 2020 15.00Življenje 'matere' Harryja Potterja je klasična zgodba od revščine do bogastva. Njena starša si nista mogla privoščiti univerzitetne izobrazbe, sama je kot mama samohranilka več let živela z državno finančno pomočjo in bila deležna ducata zavrnitev založnikov. Potem pa je praktično čez noč postala ena najuspešnejših in najbolj branih avtoric v zgodovini sveta. To je pot od bede do slave znamenite J. K. Rowling.

V času epidemije letni razgovori na daljavo tudi v slovenskih podjetjih
16. 12. 2020 05.05Podjetja opravljajo letne razgovore na različne načine, a s podobnim ključnim ciljem – da glede na ugotovitve podajo oceno delovne uspešnosti, znanja, veščin in sposobnosti ter izdelajo načrt za prihodnje leto tako za zaposlenega kot tudi za celoten kolektiv. Pogovor je lahko tudi priložnost za razkritje želje o povišici ali napredovanju, a se je v času koronakrize treba zavedati, da morda vsaj v določenih panogah zdaj res ni čas za pogajanja o dodatnih ugodnostih.

Rešite test in ugotovite, kako tvegano živite
11. 12. 2020 09.12Preidimo kar takoj k bistvu in se vprašajmo, kako tvegano živimo. Ali bi nas moralo skrbeti? Kaj bo z našo družino, če se nam kaj zgodi? Morda tisto najhujše ... Življenje je namreč polno nepredvidljivih dogodkov.

Babica hčeri: Plačaj in čuvala bom tvojega otroka
11. 12. 2020 05.45Mladi starši velikokrat nimajo občutka in menijo, da je varstvo pri babicah in dedkih samoumevno. Pa je res?

Počakate največ deset sekund in denar je že na vašem računu
10. 12. 2020 05.45Od ponedeljka je tudi v Sloveniji v uporabi vseevropska plačilna infrastruktura za izvrševanje takojšnjih plačil v evrih, je zapisano na spletni strani Banke Slovenije.

Preprost trik na razgovoru za službo lahko zapravi vašo priložnost
03. 12. 2020 05.45Zaradi globalne pandemije koronavirusa, ki še vedno ne kaže bistvenih znakov umirjanja, je po svetu brez služb ostalo že na milijone ljudi, a hkrati obstajajo panoge, ki zdaj zaposlujejo še več kot prej. Številni razgovori zdaj potekajo kar prek spleta, britanski mediji pa so te dni spregovorili o preprostem triku, ki lahko odloči, ali boste vi tisti, ki boste delodajalca prepričali, preden se mu sploh predstavite.

'Kmetje so obupani'
02. 12. 2020 13.55Predsednik Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije Roman Žveglič je opozoril, da so kmetje obupani, pri čemer predvsem manjše kmetije vse pogosteje razmišljajo o opuščanju dejavnosti. Nekatere se celo zadolžujejo za pokrivanje tekočih stroškov. "Smo na točki, ko lahko poceni uvoz uniči slovensko rejo," je izpostavil.

Slovenija: 13.000 podjetij zaprlo svoja vrata
01. 12. 2020 08.08Izbruh epidemije in posledično sprejeti ukrepi za preprečevanje širjenja covida-19 močno vplivajo na poslovanje podjetij in na njihovo plačilno sposobnost. Posledice pandemske krize so občutne skoraj v vseh dejavnostih, najbolj pa seveda v tistih, ki so morale zaradi ukrepov začasno prenehati z obratovanjem. Od marca se je zaprlo skoraj 13.000 podjetij. Kdaj lahko pričakujemo okrevanje gospodarstva?

Gurs: Zaustavitev trgovanja ni vplivala na cene nepremičnin oziroma na trend njihove rasti
01. 12. 2020 05.45Spomladanska epidemija ni vplivala na cene nepremičnin oziroma na trend njihove rasti. Zakaj?

Božičnica: ta podjetja se še niso odločila, ali bodo delavcem izplačala božičnico
27. 11. 2020 07.44Ali bodo letos božičnice, se sprašujejo zaposleni, saj jim vsak evro pride prav. Številna podjetja o tem še razmišljajo.

Zaposleni v javnem sektorju dobijo dodatek, delavci v gospodarstvu pa ne
26. 11. 2020 11.08Zaposlenim v javnem sektorju pripada dodatek za delo v rizičnih razmerah v višini 65 odstotkov urne postavke osnovne plače, nekatere skupine znotraj javnega sektorja pa so upravičene še do dodatnih 30 odstotkov dodatka. Delavci v gospodarstvu ne dobijo dodatkov, čeprav prav tako delajo v rizičnih razmerah. Poglejmo na primer čistilko, ki dela v bolnišnici, a je zaposlena prek čistilnega servisa ...

'Zagotovo so zaposleni nosilci brenda podjetja: dober glas seže v deveto vas'
26. 11. 2020 05.45POP TV v prihodnjem mesecu slavi 25. obletnico začetka delovanja, v teh letih pa je omenjena TV-postaja nanizala ogromno priljubljenih šovov, serij in uspešnih projektov, ki jih poznamo vsi. V ozadju te zgodbe pa se skrivajo številni ljudje, ki svoje delo opravljajo z dušo in srcem, za vse te uspehe pa so odgovorni prav toliko kot tisti v prvih vrstah. Nataša Plementaš je direktorica HR-oddelka na Pro Plusu, v podjetju pa je že od samega začetka. Kakšni so bili njeni začetki in kakšen odnos gradijo med zaposlenimi v podjetju?

Kdo je gospa, ki je po smrti premoženje zapustila učencem gimnazije?
24. 11. 2020 05.45Sosedi in prijatelji so jo opisali kot izrazito iskreno in karakterno osebo, ki je negovala dobre odnose z vsemi, ki jih je poznala. Zelo je cenila in spoštovala delo in skromnost.

Zavod za zaposlovanje: do 17. novembra prejeli 142.574 vlog za 600.632 oseb
20. 11. 2020 05.45Na zavodu za zaposlovanje imajo že od marca, ko se je začel prvi val epidemije, eno ključnih vlog pri izvajanju vseh petih interventnih zakonov, ki jih je vlada sprejela za omilitev posledic covida-19 na gospodarstvo. Število vlog, ki jih pregledajo in obravnavajo, je visoko.

Mihael Cigler: 'Tranzicije, uslugarstva in nepoznavanja sistema mora v Sloveniji že enkrat biti konec.'
17. 11. 2020 05.45Mihael Cigler je eden redkih profesionalnih lobistov, svoj poklic pa opravlja že 20 let. Ima zelo bogate mednarodne izkušnje zakonitega lobiranja in svoje znanje zdaj deli tudi na slovenskih tleh. "Zdaj bo zakonito lobiranje najpomembnejše, in to pred predsedovanjem Slovenije EU in med njim."

To se je zgodilo le nekaj ur po njunem nastopu
13. 11. 2020 05.45Le nekaj ur po nastopu zakoncev Biden je bila obleka razprodana. V tistem času jo je modna hiša ponudila po znižani ceni.