učenje

10 navad odličnjakov: kako zablesteti in pokazati znanje
09. 12. 2024 04.04Verjetno vam na začetku ne bo lahko, a vsak vaš trud se bo zagotovo poplačal. Kako ravnati, da boste usvojili kar največ znanja, s katerim boste zablesteli v razredu?

15 let je delal z Jeffom Bezosom, nato pa šok
08. 12. 2024 04.59Ethan Evans je pri Amazonu delal 15 let in s to izkušnjo se je naučil ključnih lekcij o kriznem komuniciranju, prevzemanju odgovornosti in gradnji zaupanja.

Teh 23 stvari bi lahko postalo luksuz, ki si ga ne bo mogel privoščiti niti srednji razred
04. 12. 2024 04.53V naslednjih petih letih bi lahko osnovni izdatki za številne postali nedosegljivi. Poglejte, za katere storitve gre.

Zakaj mladi raje menjavajo službe?
01. 12. 2024 04.10Mladi menijo, da bodo le tako prišli do višjih plač in napredovanja. Pa bodo res?

Ali je višja izobrazba še vedno ključ do uspeha?
28. 11. 2024 04.46V času hitrega tehnološkega razvoja in spreminjajočega se trga dela se postavlja vprašanje: ali je univerzitetna diploma še vedno najvarnejša pot do uspeha? Poglejmo prednosti in slabosti višje izobrazbe v primerjavi s praktičnimi strokovnimi znanji in veščinami. Preverimo ključne dejavnike, kot so zaposlitvene možnosti, plače, pomen mehkih veščin in vloga izobraževalnih institucij v digitalni dobi. Na koncu pa še smernice za tiste, ki se odločajo med univerzitetnim izobraževanjem in drugimi oblikami učenja.

Prehod v novo kariero: kako se prekvalificirati v digitalni dobi?
26. 11. 2024 04.24Prehod v novo kariero v digitalni dobi je dosegljiv z učenjem novih veščin in pridobivanjem certifikatov. Odkrijte ključne korake za prekvalifikacijo in uspeh v poklicih prihodnosti.

Zakaj je branje ključno za osebni uspeh?
25. 11. 2024 04.44Branje je ena najmočnejših navad, ki jo lahko razvijemo za osebno in poklicno rast. Gre za orodje, ki nam odpira vrata v svet znanja, spodbuja kreativnost in izboljšuje naše razumevanje sebe in okolice. Uspešni ljudje po vsem svetu se zavedajo vrednosti branja in ga uporabljajo kot stalno sredstvo za učenje in napredek.

Zakaj delavnost ni vedno dovolj za vzpon po karierni lestvici?
24. 11. 2024 04.15Za napredovanje na svoji poklicni poti potrebujete tudi zdravo mero samopohvale.

Seznam navad, ki jih uspešni ljudje izvajajo vsak dan
22. 11. 2024 04.23Uspeh ni naključje, temveč rezultat doslednih odločitev, ki se ponavljajo iz dneva v dan. Navade so tisti temeljni gradniki, ki oblikujejo našo pot in vplivajo na dolgoročne rezultate. Uspešni ljudje niso nujno bolj nadarjeni, temveč bolje organizirani in disciplinirani. Kaj je torej tisto, kar jih ločuje od drugih?

Kako uporabiti umetno inteligenco pri učenju? 6 trikov, s katerimi boste lažje osvojili snov
05. 11. 2024 04.54A nikakor se ne zanašajte izključno na umetno inteligenco. Lastno razmišljanje in trud sta še vedno najpomembnejša!

Učenje ne bo nikoli več utrujajoče: 4 načini, kako je lahko sedenje za knjigo ustvarjalno in zabavno
28. 10. 2024 04.47Z nekaj spremembami v dojemanju spremenite dolgočasne naloge v nekaj, kar vas motivira in osrečuje.

Profesorji ne ocenjujejo le tega, kar govoriš, ampak tudi, kako to poveš
25. 10. 2024 04.54Na ustnem ocenjevanju naredite vtis na svoje profesorje, tudi če se še niste naučili vsega. Kako?

Kako doseči disciplino, ki vodi do doktorata in zaposlitve?
22. 10. 2024 04.01Doseči disciplino, ki vodi do doktorata, zahteva kombinacijo osebne motivacije, strukturiranega pristopa in vztrajnosti skozi dolga leta intenzivnega študija in raziskovanja.

Takšne delovne navade imajo doktorji znanosti!
21. 10. 2024 04.05Delovne navade doktorjev znanosti so pogosto oblikovane s pomočjo dolgoletnega akademskega usposabljanja, natančnega raziskovalnega dela in visoke stopnje strokovne discipline.

Ste se tudi vi odločili za to ponudbo?
16. 10. 2024 04.47V zadnjih letih so se naše potrebe po povezljivosti povečale in postale bolj kompleksne, zato je izbira ustreznega telekomunikacijskega paketa danes izjemno pomembna. Za uspešno izbiro paketa je glavnega pomena, da poznamo svoje potrebe in življenjski slog, saj bomo le tako lahko izbrali paket, ki bo uresničil naše želje.

Katere digitalne veščine mora obvladati otrok v osnovni šoli?
14. 10. 2024 04.04V digitalno preoblikovanem svetu je pomembno, da že otroci v osnovni šoli pridobijo osnovne digitalne veščine, ki jim bodo pomagale tako pri šolskem delu kot kasneje v življenju. Pravilno razvite digitalne veščine jim omogočajo lažje usvajanje znanja, boljšo prilagojenost na izzive sodobne družbe ter širše možnosti za prihodnji uspeh.

Načini, kako otroka naučiti ravnanja z denarjem
11. 10. 2024 04.57Učenje o financah naj bo čim bolj praktično, zabavno in prilagojeno starosti otroka. Pomembno je, da otroci dobijo realne izkušnje z upravljanjem denarja in hkrati razvijajo zavedanje o pomembnosti varčevanja in odgovornega ravnanja z denarjem.

Katere digitalne veščine so trenutno najbolj potrebne za zaposlene?
10. 10. 2024 04.46V digitalno preoblikovanem svetu so digitalne veščine postale ključnega pomena za zaposlene v skoraj vseh panogah. Ne glede na to, ali gre za delo v marketingu, financah, proizvodnji ali zdravstvu, obvladovanje digitalnih orodij in tehnologij omogoča konkurenčno prednost. Katere digitalne veščine so trenutno najbolj aktualne?

Začetek študijskega leta za bruce: kako se navaditi na nov način učenja?
29. 09. 2024 04.17Za bruce, ki bodo letos prvič stopili v svet študija, je to vznemirljiv, a hkrati tudi izzivov poln korak. Zbrali smo nekaj nasvetov, ki jim lahko pomagajo pri uspešnem začetku.

'Ne gre za projekt, temveč za gibanje'
24. 09. 2024 14.01Kaj razumete pod "vseživljenjsko učenje"? Učenje v odrasli dobi je priložnost, ki ponuja rast. Dostopno je v vseh okoljih, v lastnem ritmu in brez stresa.

Slovenski dijak zmagal na prvi mednarodni olimpijadi v umetni inteligenci
20. 09. 2024 13.40Na prvi mednarodni olimpijadi v umetni inteligenci za srednješolce je prvo mesto osvojil Slovenec Brest Lenarčič, njegov uspeh pa je z bronom dopolnil še Žan Pustoslemšek. Olimpijado, ki je potekala v Rijadu Savdski Arabiji, je soorganiziral Mednarodni raziskovalni center za umetno inteligenco pod okriljem Unesca (IRCAI) iz Slovenije.

Ko je vstopila v podjetje, si ni niti predstavljala, da bo del te velike zgodbe
17. 09. 2024 04.44Ko je Maja Leskovec kot mlada študentka prvič vstopila v podjetje Sartorius BIA Separations, si verjetno ni mogla predstavljati, da bo postala del zgodbe, ki bo osvajala srca in medije. Zgodba o malem Krisu, čigar boj za življenje je združil cel narod, se je leta 2019 v zgodovino Slovenije zapisala z zlatimi črkami. Maja je bila ena izmed ključnih oseb, ki je prispevala k razvoju revolucionarnega zdravila Zolgensma, ki je Krisu prineslo upanje in priložnost za novo življenje. V članku smo se z njo pogovarjali o tej izjemni zgodbi, ki je za vedno spremenila svet zdravljenja redkih bolezni.

Tehnike učenja: izberite pravo za vas
13. 09. 2024 04.57Obstaja veliko različnih tehnik učenja, ki lahko pomagajo izboljšati pomnjenje, razumevanje in sposobnost uporabe novih informacij. Izbira ustrezne tehnike je odvisna od osebnih preferenc, stila učenja in vrste materiala, ki se ga učimo. V članku predstavljamo nekaj najbolj učinkovitih in priljubljenih tehnik učenja.

Zakaj zdravila za genske bolezni stanejo milijone evrov?
04. 09. 2024 14.29Zdravila za genske bolezni so zaradi kompleksnosti razvoja, omejene ciljne skupine pacientov, drage proizvodnje in dolgotrajnih regulativnih postopkov izjemno draga. Kljub temu pa ta zdravila ponujajo edinstveno priložnost za zdravljenje resnih in pogosto življenjsko ogrožajočih bolezni, kar upravičuje visoke stroške, čeprav predstavljajo izziv za dostopnost zdravljenja. Pogovarjali smo se z Majo Leskovec, vodjo oddelka za razvoj procesov virusi v podjetju Sartorius BIA Separations.

Kako naj nekdo s prvo zaposlitvijo vzpostavi zdravo ravnovesje med zasebnim in službenim življenjem
04. 09. 2024 04.46Vzpostavitev zdravega ravnovesja med zasebnim in službenim življenjem že na začetku kariere je ključna za dolgoročno zadovoljstvo in uspeh. Kako to doseči?

Otrok prišel iz šole, vi pa takoj od njega zahtevate to
02. 09. 2024 04.30Zakaj ni dobro, da otrok naredi domačo nalogo takoj po prihodu iz šole?

Katere veščine so najbolj pomembne za poklice v tehnološkem sektorju?
28. 08. 2024 04.14Za poklice v tehnološkem sektorju so ključne številne veščine, ki omogočajo strokovnjakom, da ostanejo konkurenčni in uspešni v hitro spreminjajočem se okolju. Katere so te veščine, pa preverite v nadaljevanju.

Zakaj so kampusi pomembni in kako pritegnejo nove zaposlene?
26. 08. 2024 04.42Zakaj tehnološki velikani odpirajo svoje lastne kampuse? Kaj ti sploh so in kaj se tam dogaja? Kako podjetja na tak način privabljajo mlade upe in nove zaposlene? Kateri so najbolj znani kampusi na svetu, pa preverite v nadaljevanju članka.

Ali res lahko privarčujemo le tako, da porabimo manj?
25. 08. 2024 04.05Ste tudi vi prepričani, da je izboljšanje vašega finančnega življenja le stvar neprijetnih, a nujnih ukrepov, kot so omejevanje porabe, iskanje dodatnih zaslužkov in višanje prihrankov? Morda je čas, da poskusite kaj novega ...

Tik pred šolo: Starši, ki vzgajajo uspešne otroke, nikoli ne počnejo teh 5 stvari
25. 08. 2024 04.02Zagotovo boste kot starši delali tudi napake. Vendar pa lahko to, kako se pogovarjate s svojimi otroki in kako se obnašate ob njih, vpliva na njihovo samozavest in duševno moč, ki sta v veliki meri odločilna za njihov prihodnji uspeh, pravijo strokovnjaki.